Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом

Новообраний єпископ продовжуватиме здійснювати своє служіння в Україні.

Фото РІСУ.

Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, який служив у Луцьку, став єпископом

Синод Вселенського Патріархату обрав архимандрита Михаїла Аніщенка, який останні два роки був екзархом в Україні, єпископом Комманським

Про це повідомляє Район.in.ua з посиланням на пресслужбу Вселенського Патріархату.

У рішенні Синоду зазначено, що новообраний єпископ продовжуватиме здійснювати своє служіння в Україні. Це означає, що надалі отець Михайло Аніщенко офіційно іменуватиметься титулярним єпископом Комана, екзархом Вселенської патріархії в Україні.

У добру путь, обраний єпископом древніх Коман, отче Михаїле!

Що це означає, пояснив священник Віктор Мартиненко: «У Вселенському Патріархаті ( і не лише у ньому) є традиція останніх століть - давати деяким нововосвченим єпископам титули міст Візантійської імперії, які, хоча вже і не існують, проте мають історичне значення і вагомі в історії Церкви. Екзарх Вселенського Патріарха в Україні архімандрит Михаїл Аніщенко обраний єпископом Команським. Це древнє місто відоме з античних часів, пам'ятне нам як місце кончини святителя Іоанна Златоуста.

Останнім, хто титулувався єпископом Команським був владика Гавриїл де Вільдер (1946 - 2013), який очолював єпархію в Парижі. Чув з розповідей людей, що знали його - святого життя чоловік.

У добру путь, обраний єпископом древніх Коман, отче Михаїле!», - написав він у facebook.

Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, єпископ Комманський Михаїл (Аніщенко)
Екзарх Вселенського Патріархату в Україні, єпископ Комманський Михаїл (Аніщенко)

 Довідково:

Отець Михаїл Аніщенко розпочинав своє пастирське служіння у Волинській єпархії під керівництвом митрополита Ніфонта, у Луцьку виконував обов‘язки інспектора духовної семінарії. Згодом його запросив на служіння до Вселенського патріархату патріарх Варфоломій.

Десять років отець Михаїл навчався у Греції (Афіни), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії.

2 лютого 2019 року в Андріївській церкві відбулася інтронізація архімандрита Михаїла в екзарха Вселенського патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні грецьких ієрархів.

 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.