Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Родина Луцького зоопарку поповнилась червонокнижною мешканкою, якій потрібен вольєр

Нова мешканка.

Фото Луцького зоопарку.

Родина Луцького зоопарку поповнилась червонокнижною мешканкою, якій потрібен вольєр

Тваринку від загибелі врятували люди

У Луцькому зоопарку з вересня живе червонокнижна видра. Тваринку знайшли біля озера Синевир на Закарпатті і врятували небайдужі люди. Її дім зруйнувала течія. А новий прихисток – знайшла у Луцьку. 

Про це повідомили на сторінці КП «Луцький зоопарк» у фейсбуці.

Навесні цього року видру від смерті врятували люди. Знайшли маленькою, коли тваринка сиділа та пищала в заплаві річки. Її нору зруйнувала вода, яка зійшла з гір. Маля, очевидно, теж змило течією. Тож воно, злякане і самотнє, так розпачливо просило про поміч, що ці звуки почули селяни.

Вони ж і привезли її у реабілітаційний центр, що функціонує біля Синевира. Щоправда, для цього закладу видра, як то кажуть, виявилася непрофільною. Тож один із працівників забрав її для порятунку та вигодовування додому, де на три місяці замінив маляті родину.

Маля злякане і самотнє, так розпачливо просило про поміч, що ці звуки почули селяни. 

У зоопарку розповіли, що випустити тварину назад у природу неможливо. Адже увесь цей час, що видра прожила з людиною, вона мала б разом із мамою вчитися співіснувати у цьому світі, полювати, рибалити. Натомість тваринка залежала від людей, тож необхідних навичок не здобула. Тож у природі вона просто не виживе.

Коли директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко під час робочої поїздки до центру почула цю історію, вона без вагань запропонувала зробити домівкою видри територію луцького зоопарку. І рятівники тваринки погодилися, адже знають – у Луцьку в тварин – дуже хороші умови утримання.

 

 

Тимчасово наші співробітники зробили невеличкі реконструкції та перекидки у наших універсальних вольєрах – і гість (а це самець видри!) отримав помешкання на одній із алейок звіринця. Але у планах 2021-го з'явився ще один пунктик – будівництво спеціального вольєру із бассейном для синевирського красеня, щоб відвідувачі змогли вповні насолодитися цією тваринкою, зокрема й спостерігати за тим, як вона плаває.

 

 

До слова, Луцький зоопарк буде вдячний, якщо хтось зголоситься збудувати вольєр для тварини. Будуть раді будь-якій спонсорській допомозі. 

 

 

 

 

Джерело: Луцький зоопарк.
Telegram Channel