Курси НБУ $ 41.55 € 46.75
Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху – дослідження

Небезпечна інфекція.

Фото з відкритих джерел.

Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху – дослідження

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів

У Великій Британії експерти виявили, що новий тип коронавірусу COVID-19 може спричиняти раптову та постійну втрату слуху.

Про це із посиланням на оприлюднене у журналі BMJ Case Reports дослідження пише The Guardian, передає ТСН.

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів - від втрати смаку та запаху до пошкодження органів. Як заявляють експерти з Університетського коледжу Лондона, COVID-19 може також впливати на слух.

Від втрати смаку та запаху до пошкодження органів – такими наслідками може бути перенесення коронавірусної інфекції

 

Про це, за даними дослідників, свідчить історія 45-річного пацієнта із астмою, який потрапив до реанімації із підтвердженим коронавірусом та лікувався, зокрема, «Ремдисивіром» та внутрішньовенними стероїдами.

«Через тиждень після виписки з реанімації у нього з’явився тинітус (дзвін у вухах), а потім - втрата слуху в лівому вусі», - йдеться у повідомленні.

 

Реклама Google

 

За словами експертів, жодні призначені пацієнтові ліки не могли призвести до погіршення слуху. Сам хворий проблем зі слуховими проходами чи барабанними перетинками раніше не мав.

Подальші дослідження показали, що у чоловіка спостерігалося сенсоневральне зниження слуху в лівому вусі. З частковим успіхом це лікували стероїдами. 

Зазначається, що подібний випадок є першим на території Великої Британії. Водночас чимало подібних повідомлень надходить з інших країн.

Експерти наголошують на тому, що порушення слуху у пацієнтів із COVID-19 потребує раннього виявлення та термінового лікування, бо поки невідомо, як саме коронавірус впливає на ці органи чуття.

Доктор Стефанія Кумпа припускає, що SARS-CoV-2 «потрапляє до клітин внутрішнього вуха і спричиняє їхню загибель, або змушує організм виділяти цитокіни, що можуть бути токсичними для внутрішнього вуха».

Як повідомлялося, у Нідерландах від ускладнень COVID-19 померла 89-річна пацієнтка, яка була заражена коронавірусом повторно. Це перший зареєстрований у світі смертельний випадок реінфекції.

Тим часом американська фармкомпанія Eli Lilly зупинила клінічні випробування вакцини від COVID-19 «з міркувань безпеки». Раніше аналогічне рішення ухвалили у Johnson & Johnson.

Джерело: ТСН
Telegram Channel