Тигриця обіймає дерево. Найкраще фото дикої природи 2020 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
Тигриця обіймає дерево. Найкраще фото дикої природи 2020

За цим знімком автор полював 10 місяців.

Фото Сергія ГОРШКОВА.

Тигриця обіймає дерево. Найкраще фото дикої природи 2020

Щоб сфотографувати одну з найрідкісніших тварин на Землі, треба мати вміння і неймовірну вдачу. І те й інше було у Сергія Горшкова - російського фотографа, який отримав головний приз на конкурсі фото дикої природи Wildlife Photographer of the Year за знімок самки амурського тигра на Далекому Сході

На фото тигриця ніби обіймає дерево. Насправді тварина треться об кору, щоб залишити на ній свій запах і позначити територію. Фото зроблене у Національному парку «Леопардовий» у Приморському краї.

Світло, кольори і текстура тут, мов на картині, написаній маслом.

«Світло, кольори і текстура тут, мов на картині, написаній маслом, - розповіла ВВС голова журі конкурсу Wildlife Photographer of the Year Роз Кідманд-Кокс. - Тигриця ніби перетворилася на частину лісу. Її хвіст зливається з корінням дерева. Вони стали одним цілим».

Цей кадр зроблено за допомогою фотопастки. Горшков залишив апаратуру в лісі та місяцями чекав, поки вона автоматично спрацює в момент, коли поруч з'явиться тигр. Зрозуміло, фотограф знав, де саме варто очікувати амурських тигрів, - і в цьому проявилася майстерність автора знімків дикої природи.

Амурські, або уссурійські тигри - на межі зникнення, зараз у природі залишилося не більше кількох сотень особин. Оскільки популяція тварин, на яких полюють тигри, - оленів і кабанів, також скорочується, хижакам доводиться долати великі відстані у пошуках їжі.

Все це робить фотополювання на амурських тигрів неймовірно складним: отримати їхнє зображення дуже складно, не кажучи вже про знімки такої високої якості. Лише подумайте: фотопастка, за допомогою якої зробили фото, пролежала в лісі 10 місяців, і тільки потім з неї витягли карту пам'яті з безцінним кадром.

Про нагороду, отриману Сергієм Горшковим, оголосила герцогиня Кембриджська Кейт (дружина принца Вільяма), а також телеведучі Кріс Пекхем і Меган Маккубін. Вони брали участь у онлайн-церемонії, яку організував лондонський Музей природознавства. Саме він вже 56-й рік організовує конкурс Wildlife Photographer of the Year, який вважають одним з найпрестижніших у світі.

Джерело: ВВС Україна.