У Франції обезголовили шкільного вчителя, який показував дітям карикатури про Мухаммеда - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
У Франції обезголовили шкільного вчителя, який показував дітям карикатури про Мухаммеда

Убивцю застрелили під час затримання.

Фото УП.

У Франції обезголовили шкільного вчителя, який показував дітям карикатури про Мухаммеда

Підозрюють, що це зробив 18-річний чеченець, уродженець Москви

У французькому місті Конфлан-Сен-Онорін неподалік Парижа невідомий під ісламістські гасла обезголовив людину. Підозрюваного пізніше вбила поліція

Про це повідомляє УП з посиланням на La gazette.

Чоловік після вбивства втік, а пізніше його спіймали неподалік. Поліція застрелила нападника.

Видання зазначає, що жертва – вчитель історії в школі. Повідомляється, що він показував карикатури на Мухаммеда під час уроку громадянської освіти в 4 і 5 класах. Через кілька годин після уроку один з обурених батьків, як повідомляється, розмістив відео в інтернеті, де розповів про вчителя та його карикатури. Видання зазначає, що це могло стати причиною нападу.

Справою займається антитерористична прокуратура. У Конфлан-Сен-Онорін планують приїхати президент Еммануель Макрон, прем'єр Жан Кастекс, а також, ймовірно, приєднається міністр внутрішніх справ Джеральд Дарманін.

Прокурори заявили, що вони розглядають інцидент як «вбивство, пов'язане з терористичною організацією» і стосується «злочинного зв'язку з террористами».

За словами репортера Associated Press,  Макрон відвідав школу, а озброєна поліція оточила територію навколо установи.

Особу підозрюваного не розголошують. Французькі ЗМІ повідомили, що підозрюваним виявився 18-річний чеченець, уродженець Москви. Цю інформацію не вдалося підтвердити. Посольство Росії в Парижі запросило інформацію про підозрюваного у французької влади, повідомило російське федеральне агентство ТАСС.

Франція запропонувала притулок багатьом чеченцям з тих пір, як російські збройні сили воювали в Чечні в 1990-х і початку 2000-х років, і є чеченські громади, розкидані по всій Франції.

Джерело: УП.