Місто на Рівненщині атакували багатоніжки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.56 € 34.22
Місто на Рівненщині атакували багатоніжки

Причина такої великої кількості цих комах – волога осінь.

Фото Рівне вечірнє.

Місто на Рівненщині атакували багатоніжки

В Острозі – нашестя комах

Заповзають людям у двори, тож змушені їх вимітати та знищувати. Експерти кажуть, що причина такої великої кількості цих комах – волога осінь, інформує ТСН.

За словами головного спеціаліста управління фітосанітарної безпеки Острога Наталії Карпюк, ці комахи називаються «ківсяки». Жодної небезпеки для людей вони не становлять, оскільки є шкідниками сільськогосподарських культур. Багатоніжки живуть у ґрунті, а повилазили через вологу осінь.

«22 роки я в агрономії і як агроном такого нашестя ще не бачила»

«22 роки я в агрономії і як агроном такого нашестя ще не бачила», - додає пані Наталія. За її словами, із ківсяками потрібно боротися пастками. 

«Це покласти дошки, мокру ганчірку. Вони туди будуть налазити, а потім її забирати і викидати, знищувати: спалювати чи механічно – потоптати», - радить фахівчиня. 

Проти цього виступає господар Віталій, за словами якого багатоніжки неабияк допомагають у земляних роботах. «Вони спушують ґрунт і в нас картопля родить, а ви в Києві купляєте собі картоплю трошки по заниженими цінам», - каже місцевий мешканець.

Щодо розпушування ґрунту - фітосанітари згодні. Однак попереджають: якщо кісякам дати волю, то з землі вони можуть доповзти і до квартир острожан.