Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
У Луцьку покажуть спектакль на основі графічних робіт і поезій художника Миколи Кумановського

У спектаклі грає лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв.

Фото Марії Марченкової.

У Луцьку покажуть спектакль на основі графічних робіт і поезій художника Миколи Кумановського

У виставі «Кострубізми. Кумановський» присутній живий театр і графіка художника

Луцький незалежний театр «Гармидер» кинув собі справжній виклик в період карантину: створив мистецький інноваційний продукт в умовах змін, пов’язаних з СOVID-19. Йдеться про виставу перформанс «Кострубізми. Кумановський», аналогів якій немає. 

Колектив створив спектакль на основі графічних робіт і текстів художника Миколи Кумановського з його «Книги Кострубізмів» та поезій зі збірки «Слід у слід» на міксі жанрів, де присутній живий театр і де графіка художника анімована на 3D-сцені. У цьому спектаклі лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв. Творці проєкту 80% часу працювали на відстані. 

«Ми хочемо говорити про ім’я справді значущого українського художника у себе вдома та в інших країнах такою, як у «Кострубізмах» — театральною, універсальною мовою. Адже спектакль також буде адаптований до показу в різних музейних просторах», — кажуть творці проєкту. 

Ми хочемо говорити про ім’я справді значущого українського художника у себе вдома та в інших країнах такою, як у «Кострубізмах» — театральною, універсальною мовою.

Усе почалося з того, що колектив театру подав заявку наприкінці 2019 року. Ідея створення проєкту належить Вірі Кумановській, дружині  художника, яка надала права на використання «Книги Кострубізмів». Театр успішно пройшов усі етапи конкурсного відбору Українського культурного фонду, потрапив у першу десятку реєстру, що складався з 89 проєктів програми «Інноваційний культурний продукт» у лоті «Театр/Танець/Цирк». Та пандемія внесла свої корективи: головною вимогою УКФ став показ в умовах карантинних обмежень. 


Виставу можна буде бачити в реальному часі онлайн з живого показу на сторінках театру Гармидер.
 

У перший день липня театр офіційно стартував з проєктом. Сценаристка та режисерка спектаклю Руслана Порицька працювала над створенням сценарію, цілковитого занурившись у документальні спогади про художника, знайомство з його оточенням, спілкуючись з експертами та поціновувачами його творчості. Адже митець протягом сорока років жив і творив у Луцьку. У цьому місті  2018 року в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили Художньо-меморіальний музей, названий на його честь. 

«Йдеться не лише про мистецький продукт, —  кажуть творці проєкту, — йдеться про повноцінне життя театрів у період викликів, які ставить час. Ми — театр, який активно  шукає і реалізовує ці шляхи, і в такий спосіб долає кордони провінційності. Ба навіть кордони, які вибудував вірус». 

Мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» буде проходити наживо в умовах карантинних обмежень 24 жовтня о 19:00 в мистецько-креативному просторі Гармидер ангар-stage в Луцьку, що на вулиці Залізничній, 9. Спектакль буде знятий професійною технікою і цього ж дня відбуватиметься ПРЯМА трансляція вистави з живого показу в Художньо-меморіальному музеї Миколи Кумановського (Музей сучасного українського мистецтва Корсаків) серед картин художника. 

А також виставу можна буде бачити в реальному часі онлайн з живого показу на сторінках театру Гармидер:
https://www.facebook.com/garmyder
https://www.youtube.com/garmyder

Telegram Channel