Проводове радіо з нового року на Волині залишиться лише в Луцьку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Проводове радіо з нового року на Волині залишиться лише в Луцьку

Літні люди звикли новини слухати.

Фото pixabay.com.

Проводове радіо з нового року на Волині залишиться лише в Луцьку

«Ми – в шоці», «Куди ж звертатися», «Допоможіть»

Останніми тижнями кілька людей з обласного центру телефонувало з обуреннями на адресу Укртелекому. Йдеться про несправне проводове радіо. Наші читачі виявили, що ремонтувати його не поспішають при тім, що вони платять за послугу справно й мешкають навіть не в якомусь із віддалених сіл, а в обласному центрі! Серед таких заручників ситуації опинилася й Валентина Савчук, яка попросила оприлюднити її нарікання, хай навіть це не вирішить проблему

«Я мешкаю у Луцьку, на вулиці Федорова, – повідомила деталі жінка. – У нашому будинку, що є багатоквартирним, перестало працювати радіо. Я і мої сусіди зверталися спочатку в місцеве відділення Укртелекому – просили відремонтувати, але нас спрямували телефонувати у центральне відділення в Києві. Скажу, що я особисто спілкувалася з оператором три рази! Реакції нуль! Мені дуже чемно обіцяють: «Почекайте, несправність буде ліквідована». І нічого не змінюється. Тільки в моєму будинку ця проблема зачепила кілька сімей. Ми – люди старшого віку, ми звикли до радіо. А тут таке! Ми в шоці!»

У відділенні Укртелекому, що в Луцьку, нам коментувати ситуацію відмовилися, переадресувавши «на Київ». Пресслужба центрального відділення на запит нашої газети відповіла таким чином: «На жаль, ситуація з проводовим мовленням є проблемною як для абонентів, так і для Укртелекому. Це пояснюється тим, що ця послуга була популярною у минулому столітті і зараз через свою застарілість вона є невигідною і незручною, оскільки існує чимало сучасних альтернативних джерел комунікації, причому значно дешевших чи безкоштовних (ефірне, інтернет-радіо тощо). Абоненти роблять вибір на їхню користь, зважаючи на розвиток нових технологій і їх можливостей, радійники теж переходять на використання сучасних каналів.

Ця послуга була популярною у минулому столітті і зараз через свою застарілість вона є невигідною і незручною.

Такі тенденції не оминають і Волинську область, де послугою користується менше 1% населення – всього близько тисячі користувачів домашньої радіоточки. Зважаючи на незначну кількість абонентів, збитковість послуги, застаріле обладнання та неможливість проведення його ремонту через відсутність необхідних ремкомплектів, прийнято рішення про припинення надання послуги у ряді областей з 1 січня 2021 року (в Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Волинській, Житомирській, Чернігівській, Полтавській та Чернівецькій областях (без обласних центрів) для всіх категорій споживачів). Тобто послуга буде надаватися лише у Луцьку».

У відповідь на наше запитання: «Яким чином зараз ви організовуєте ремонт радіоточок у Волинській області?» – в установі нагадали свої контактні телефони, перелічили список причин, через які «ламається» радіо та відбулися такою фразою: «Заявки реєструються й приймаються до роботи. За час нероботи послуги абонентам робиться перерахунок абонплати». Статистику відремонтованих радіоточок не навели – натомість згадали, що розбудовують телекомінфраструктуру шляхом підключення населених пунктів до інтернету. Мовляв, за шість місяців року до сучасної оптичної мережі підключили понад 380 населених пунктів країни, на Волині до оптики під’єднали 10 невеликих пунктів.
 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.