Натуральні вина можуть звільниити від акцизу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
Натуральні вина можуть звільниити від акцизу

Подивимося, подивимося...

Фото epravda.com.ua

Натуральні вина можуть звільниити від акцизу

У країнах ЄС натуральні виноградні вина відносяться до групи харчових продуктів, а не алкогольних напоїв, тож не мають маркування акцизного податку

Акцизний податок є одним із законодавчих обмежень, що ускладнюють ведення бізнесу малим виробникам виноробної продукції, вважають у Мінекономіки.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону, опублікованому на сайті відомства, інформує Економічна правда.

«Використання марки акцизного податку на вітчизняні столові вина, вартість якої у 19 разів перевищує вартість самого податку, щонайменше викликає подив», - йдеться у записці.

Використання марки акцизного податку на вітчизняні столові вина, вартість якої у 19 разів перевищує вартість самого податку, щонайменше викликає подив.

Зазначається, що у країнах ЄС натуральні виноградні вина відносяться до групи харчових продуктів, а не алкогольних напоїв, а відповідно не мають маркування акцизного податку. Йдеться про вина, міцність яких менша за 15% об'ємних одиниць етилового спирту за умови, що спирт має повністю ферментне походження.

Окрім акцизів йдеться про зняття обмежень щодо використання у виробництві придбаної сировини, дозвіл розливу продукції міцністю до 8,5% у металеві банки та спрощення системи звітності для малих виробництв.

Також пропонується зняти обмеження щодо надання державної підтримки малим виробництвам виноробної продукції як суб’єктам малого і середнього підприємництва.