З 1 листопада на Волині встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
З 1 листопада на Волині встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах

При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі.

Фото chng.darg.

З 1 листопада на Волині встановлюється заборона на вилов риби у зимувальних ямах

З першого листопада на водоймах області розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно - літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль на своїй сторінці у facebook.

З настанням холоду у водоймах відбуваються великі зміни, які впливають на поведінку підводних мешканців. При зниженні температури у водоймах починається зимова міграція риби до місця зимівлі. В цей період у водних біоресурсів різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі.

Зважаючи на такі біологічні особливості водних біоресурсів та з метою їх збереження у зимовий період, Волинський рибоохоронний патруль визначив водойми та місця, де вводиться заборона на рибальство (https://vl.darg.gov.ua/_nakaz_vid_20_10_2020_164_o_d_0_0...). Крім того, створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями (https://vl.darg.gov.ua/_interaktivna_karta_0_0_0_584_1.html).

Особи, які нехтуватимуть даною забороною, будуть притягнуті до відповідальності. Крім того, порушнику доведеться відшкодувати збитки за кожну незаконно виловлену рибу. За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову - ч. 4 ст. 85 КУпАП. Штраф - до 680 грн.

Волинський рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок-любителів та рибалок-спортсменів дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства. Про зафіксовані порушення прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії»: (067) 360-78-40.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. При цьому любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блесніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.