На Волині ДВК відмовила спостерігачу ОПОРИ у наданні копії протоколу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
На Волині ДВК відмовила спостерігачу ОПОРИ у наданні копії протоколу

Забракувало?

Фото ОПОРА.

На Волині ДВК відмовила спостерігачу ОПОРИ у наданні копії протоколу

Арґумекнтували відмову браком бланків

На дільниці №070998 у місті Ковель дільнична виборча комісія відмовляється надати ОПОРІ копію протоколу. Інцидент трапився 26 жовтня. ОПОРА повідомила поліцію.

Після підрахунку голосів та оформлення документації на дільниці №070998 спостерігач ОПОРИ, який протягом дня виборів відслідковував перебіг процесу на відповідній виборчій дільниці, попросив надати йому копію протоколу. Однак у комісії відмовилися виконувати прохання. Це мотивували тим, що ДВК отримала від територіальної виборчої комісії мало бланків. 

«Територіальна виборча комісія видала нам бланки протоколів в обмеженій кількості. Кількість членів комісії 16, а видали нам тільки 12 бланків. З тих 12 бланків два ми подаємо в територіальну, один лишається в секретаря, один – вивішуємо для загального ознайомлення. І з тих дванадцяти у нас уже лишається 8… Оскільки нас не забезпечили бланками, ми не можемо забезпечити вашу організацію копіями протоколів», - заявила секретар ДВК. 

У комісії відмовилися виконувати прохання. Це мотивували тим, що ДВК отримала від територіальної виборчої комісії мало бланків. 

Відповідно до пункту 9 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право отримувати копії протоколів та інших документів у випадках, передбачених цим Кодеком.

Згідно з частиною 8 статті 251 Кодексу офіційним спостерігачам, присутнім під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їхнє прохання невідкладно  видаються копії протоколу з відповідних місцевих виборів, по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою «Уточнений», засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою ДВК, з розрахунком не більше як по одній копії кожного протоколу. 

 

 

Згідно зі статтею 212-17 КУпАП ненадання у випадках і порядку, встановлених законом, головою відповідної виборчої комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов’язки, копії протоколу – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

 

Джерело: Громадянська мережа ОПОРА.