ЦВК пояснила, чому досі немає остаточних результатів місцевих виборів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
ЦВК пояснила, чому досі немає остаточних результатів місцевих виборів

У ЦВК додали, що повідомлять про перебіг голосування у прямому ефірі о 22:00 на офіційній Facebook-сторінці.

Фото УНІАН.

ЦВК пояснила, чому досі немає остаточних результатів місцевих виборів

Центральна виборча комісія заявила, що досі не оприлюднила остаточні результати місцевих виборів через те, що їх організовують територіальні виборчі комісії, які досі не передали підсумки голосування

«Вчора відбулись місцеві вибори. Їх організовують відповідні територіальні виборчі комісії. Саме ТВК встановлюють підсумки та результати голосування. Тільки потім остаточні результати передають до ЦВК. Тому, щойно ми отримаємо результати, встановлені ТВК, вони одразу з‘являться на нашому офіційному сайті та Facebook-сторінці», — пояснили у відомстві.

У комісії додали, що безпосередньо ЦВК організовує та проводить президентські та парламентські вибори: тоді вона стежить за перебігом і отримує всю актуальну інформацію через систему ІАС «Вибори». Водночас на місцевих виборах комісія не може контролювати цей процес.

У ЦВК додали, що повідомлять про перебіг голосування у прямому ефірі о 22:00 на офіційній Facebook-сторінці.

25 жовтня Центральна виборча комісія заявляла, що не займається оперативним збором інформації про явку на місцевих виборах протягом дня голосування і повідомить про перебіг голосування після його завершення.

«ЦВК ніколи не займалась оперативним збором інформації про явку на місцевих виборах протягом дня голосування, бо, перш за все, ці вибори організовуються відповідними територіальними виборчими комісіями», — йшлося у повідомленні ЦВК у Facebook.

Згідно з ним, відповідні комісії повинні передати інформацію про кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені, на момент закінчення голосування. Як пояснили у відомстві, це пов’язано з тим, що вибори місцеві, а ЦВК наділена здебільшого контрольними функціями щодо їх проведення.

«Система (ІАС Вибори), яка теоретично могла б автоматично передавати всі дані нам, не розгорнута до рівня ТВК (на це не виділили кошти). Однак інформацію про явку виборців ми збираємо самостійно з власної ініціативи. Процес опрацювання та оприлюднення цих даних забирає багато часу», — пояснили у комісії.

У ЦВК додали, що повідомлять про перебіг голосування у прямому ефірі о 22:00 на офіційній Facebook-сторінці. Водночас за даними відомства, станом на 13:00 25 жовтня явка на місцевих виборах по Україні склала від 14 до 26%. Найбільше людей проголосували в Одеській області, найменше - у Чернівецькій та Івано-Франківській.