Прокуратура Рівненщини розслідує, чому конфісковані лінії з виробництва цигарок продали втричі дешевше - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 34.32
Прокуратура Рівненщини розслідує, чому конфісковані лінії з виробництва цигарок продали втричі дешевше

Речові докази продали за безцінь.

Фото visnuk.com.ua.

Прокуратура Рівненщини розслідує, чому конфісковані лінії з виробництва цигарок продали втричі дешевше

У 2019 році, за оцінкою експерта, ринкова вартість усього вилученого обладнання становила понад 1,7 млн гривень

Рівненською обласною прокуратурою розпочате досудове розслідування за фактом заволодіння майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, вчинені в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Про це інформує прокуратура області на своєму сайті.

Зокрема, ще у 2014 році, в межах кримінального провадження, під час санкціонованого обшуку у селі Городок, Рівненського району було вилучено сигаретне обладнання - 2 лінії для масового виробництва тютюнових виробів. Ще одну таку ж лінію вилучили в Дніпрі. Обладнання визнано речовими доказами та на нього накладено арешт.

У 2019 році, за оцінкою експерта, ринкова вартість усього вилученого обладнання становила понад 1,7 млн грн.

У серпні 2020 року, на виконання ухвали слідчого судді, обладнання передано представнику АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів) для подальної реалізації. Надходження від таких операцій перераховуються до державного бюджету.

І вже у вересні Товариство, яке отримало обладнання від АРМА, і яке здійснює реалізацію арештованого майна на електронних торгах, продало активи, але за трохи більше як 500 тисяч гривень, втричі дешевше ринкової вартості.

Таким чином, невстановлені поки особи, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб заволоділи чужим майном на 1,3 млн гривень, чим завдали збитків інтересам держави в особливо великих розмірах.

Товариство, яке здійснює реалізацію арештованого майна на електронних торгах, продало активи, але за трохи більше як 500 тисяч гривень, втричі дешевше ринкової вартості.

Санкція ч.5 ст.191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.