Курси НБУ $ 36.35 € 39.72
Субсидії в новому опалювальному сезоні: кому призначать і як перевірятимуть отримувачів

Субсидії.

Фото Мінсоцполітики.

Субсидії в новому опалювальному сезоні: кому призначать і як перевірятимуть отримувачів

Понад 5 мільйонів українських сімей отримають субсидію наступного року

У проєкті держбюджету на наступний рік заклали 36,6 мільярда гривень на виплату субсидій. Це менше, ніж у 2020 році. ТЧи вплине це на кількість людей, які отримують субсидію, та як призначатимуть соцвиплати — в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Субсидії розраховували з трендів, які склалися від початку року. За його словами, баланс цін і тарифів впливає на кількість отримувачів субсидій.

«Під час розрахунку проєкту державного бюджету на 2021 рік було запропоновано 36 мільярдів гривень. Це відповідає умовам, в яких ми рахували видатки. Якщо відбудеться збільшення цін чи тарифів, то цю цифру будемо переглядатися. Ми не передбачали суттєве зменшення отримувачів субсидій», — розповів чиновник.

У зв'язку з карантном у країні та епідеміологічним зонуванням цього року в країні з'явилися особливості щодо призначення соцдопомоги.

У зв'язку з карантном у країні та епідеміологічним зонуванням цього року в країні з'явилися особливості щодо призначення соцдопомоги. «Понад 2,5 млн домогосподарств є в системі отримання житлових субсидій. Було ухвалено рішення про те, що усім, хто отримував субсидії минулого опалювального періоду, на наступний сезон її подовжать автоматично», — наголосив Музиченко.

Таким чином українцям, які претендують на допомогу, не потрібно нікуди звертатися за умови, що не трапилося якихось змін у складі домогосподарства чи майнового складу. Якщо ж виникли проблеми, то можна поштою надіслати заяву і довідку про доходи, або в онлайн-режимі заповнити заявку, або самостійно звернутися до органів соцзахисту. Утім, під час візиту варто враховувати, у якій карантинній зоні перебуває той чи інший населений пункт. Документи розглядають упродовж десяти днів.

 

 

Заступник голови Міністерства соцполітики наголосив, що цього року одержувачів субсидій перевіряють: чи правильно вказали доходи. Адже це може забрати право на субсидію. Тому будуть припинені виплати тим, хто не подав документи або приховав певні доходи чи надходження для того, щоб отримати субсидію.

До слова, раніше в Міністерстві фінансів повідомили, що понад 5 мільйонів українських сімей отримають субсидію наступного року. У відомстві зазначили, що допомогу мають отримати ті, кому вона найпотрібніша. А витрати на субсидії та кількість субсидіантів при цьому зменшуються через зростання мінімальної зарплати. 

Джерело: ТСН
Telegram Channel