Синоптики розповіли, якою буде зима в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.78
Синоптики розповіли, якою буде зима в Україні

Яка буде погода взимку в Україні.

Фото УНІАН.

Синоптики розповіли, якою буде зима в Україні

Снігу рано чекати не варто

Нинішня зима, за прогнозами синоптиків, теж буде аномальною, як і минула.

Про це розповіла завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, пише «Обозреватель».

За прогнозами світових кліматичних центрів очікується, що середня температура за сезон може бути на 2 градуси вищою, ніж на початку цього століття. Такий самий прогноз давали і минулого року. Але, синоптик каже, є деякі нюанси.

Такий прогноз давали і минулого року. Але є деякі нюанси.

 

За її словами, на погоду в Україні буде сильно впливати холодна течія в тропіках Тихого океану.

«Коли вона розвивається, то спостерігається похолодання. І вона впливає на загальну циркуляцію атмосфери. Унаслідок це призводить до того, що посилюються меридіональні процеси над Європою. Також це стає причиною того, що може бути дуже тепло як для зими. Але можуть бути і вторгнення холодного повітря. Тому короткочасні морози не виключаються», – попереджає кліматологиня.

Ще один процес у тропіках – це фази дворічного коливання вітрів.

«Зараз воно знаходиться в західній фазі, в поєднанні з течіями вони підвищують ймовірність вторгнення як потоків холодного повітря, так і потоків теплого», – відзначає Балабух.

 

 

Що стосується опадів, то їх дефіцит в Україні буде зберігатися.

«Ми бачимо, що у нас почався дуже серйозний посушливий період. Із травня минулого року атмосферна посуха перейшла в гідрологічну. Короткочасні опади змінили ситуацію тільки на заході України. А на сході ситуація не змінюється. Сподіватися на великі опади не доводиться. І навіть якщо вони будуть, то все одно не перекриють дефіциту води, який уже сформувався», – пояснює Балабух.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, народний синоптик Леонід Горбань поділився своїми прогнозами на листопад і грудень. За його даними, останній місяць осені ще порадує українців теплом.

Джерело: Обозреватель.