Луцьку дитячу залізницю не віддадуть міськраді - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.85
Луцьку дитячу залізницю не віддадуть міськраді

Луцька дитяча залізниця.

Фото Луцькради.

Луцьку дитячу залізницю не віддадуть міськраді

Міська рада просила передати заклад на баланс міста

«Українська залізниця» повідомила про неможливість безоплатної передачі майна Луцької дитячої залізниці у комунальну власність міста 

Про це йдеться на сайті міськради.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що в Луцьку планують закрити дитячу залізницю.  Працівники позашкільної установи попросили розголосу у фейсбуці про неприємну звістку від Укрзалізниці, де ухвалили таке рішення. Пізніше директор дитячої залізниці розповів, що працюватимуть до 15 грудня. Далі – закриття. Щоб зберегти заклад позашкільної освіти Луцькрада погодилась взяти залізницю на баланс міста. 

На дитячій залізниці проходять позашкільне навчання близько півсотні школярів 5-11-го класів. Щотижневі заняття відбуваються у приміщенні станції «Росинка», а навчально-виробнича практика - на станціях, у потязі та на прилеглому залізничному господарстві. Штат дитячої залізниці налічує 9 працівників..

У вересні цього року АТ «Укрзалізниця» попередило їх про скорочення та ліквідацію закладу до 15 грудня 2020 року.

До слова, приміщення станції «Росинка» визнане найкращим об’єктом архітектури міста Луцька, йому неодноразово намагалися надати статусу архітектурної пам’ятки.

 

З метою збереження дитячої залізниці Луцька міська рада надіслала низку клопотань щодо передачі її на баланс міської територіальної громади. Відповідні листи спрямували на адреси АТ «Укрзалізниця» та її підрозділів (Рівненська дирекція залізничних перевезень, регіональна філія «Львівська залізниця»), Міністерства інфраструктури України. Нещодавно такий же лист направлено й Прем’єр-міністру України.  Проте АТ «Українська залізниця» повідомила про неможливість безоплатної передачі майна Луцької дитячої залізниці у комунальну власність міста та пропонує розглянути можливість придбання зазначеного майна.

Довідково: Луцька дитяча залізниця – заклад позашкільної освіти та профорієнтації дітей у місті Луцьку. Її відкриття відбулось в листопаді далекого 1954 року. Протяжність маршруту становить 1,5 км та налічує 2 станції: «Водограй» та «Росинка», а тривалість проїзду між ними - близько 7 хвилин. У 2009 році відбулася заміна тягового тепловоза.

 

 

 

Джерело: Луцька міська рада.