Буревій «Ета» досяг Куби й прямує в напрямку Флориди - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 31.89
Буревій «Ета» досяг Куби й прямує в напрямку Флориди

Що коїться!

Фото dw.com

Буревій «Ета» досяг Куби й прямує в напрямку Флориди

Його жертвами вже стали близько 200 осіб

Буревій «Ета», що вже накоїв лиха в багатьох країнах Центральної Америки, досяг Куби. Як повідомили у неділю, 8 листопада, місцеві органи влади, з багатьох регіонів країни було евакуйовано тисячі людей через небезпеку затоплення. До кубинського узбережжя буревій наблизився у статусі тропічного шторму. За даними кубинських фахівців, швидкість вітру досягала приблизно 100 кілометрів на годину. Поки що про жертви на Кубі не повідомляється, передає dw.com з посиланням на інформагенцію AFP.

Перед цим «Ета» вирував у низці країн Центральної Америки, де за попередніми оцінками, його жертвами стало близько 200 осіб. Коли 3 листопада він досяг Нікарагуа,то був класифікований як ураган четвертої категорії. Однак, проходячи над Нікарагуа і Гондурасом, буревій істотно послабився. Попри це викликані ним зливи й зсуви ґрунту призвели до значних руйнувань у Нікарагуа, Гватемалі, Коста-Ріці, Панамі, Сальвадорі й південній частині Мексики. Лише в Гондурасі від стихії постраждало понад 1,7 мільйона людей.

Найбільше лиха стихія завдала в Гватемалі, де, за даними влади, щонайменше 150 людей загинули і зникли безвісти.

Найбільше лиха стихія завдала в Гватемалі, де, за даними влади, щонайменше 150 людей загинули і зникли безвісти.

У Гондурасі загинуло щонайменше 23 людини. Крім того, як мінімум 20 загиблих нарахували в Мексиці. Потужний вітер і рясні зливи знищили чи пошкодили тисячі будинків та завдали значної шкоди інфраструктурі. На пошук зниклих безвісти та надання допомоги постраждалим районам кинуто десятки тисяч людей і багато спецтехніки, в тому числі й гелікоптери.

Тим часом у Національному центрі ураганів США прогнозують, що після Куби «Ета» посуне в бік Флориди, знову набравши сили урагану першої категорії. У цьому американському штаті вже оголосили штормове попередження, особливо на півдні штату.