Українцям без лічильників можуть відключити газ через місяць - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.56 € 34.22
Українцям без лічильників можуть відключити газ через місяць

Борги за газ.

Фото з відкритих джерел.

Українцям без лічильників можуть відключити газ через місяць

Але експерти зазначають, що блакитне паливо не від'єднають

В Україні вже з 1 січня всім, у кого немає газових лічильників, буду від'єднувати блакитне паливо. Така норма прописана в законі «Про комерційний облік газу», який не переглянули нардепи.

Як розповіла Oбозревателю голова енергетично-житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, близько трьох мільйонів сімей найближчим часом за законом можуть позбутися газу. Водночас експертка вважає, що найімовірніше, блакитне паливо не від'єднають, хоча повинні були б це зробити.

Я не думаю, що такій кількості українців від'єднають газ», – розповіла експертка. Водночас вона зазначає: у цій ситуації звинувачувати облгази не варто, мовляв, зараз немає можливості за свій рахунок встановити лічильники.

Фактично вже з 1 січня мільйони сімей можуть залишитись без газу в розпал опалювального сезону.

 

Фактично вже з 1 січня мільйони сімей можуть залишитись без газу в розпал опалювального сезону. За оцінками глави профільного відділення «Опори» Тетяни Байко, нововведення може стосуватися майже трьох мільйонів сімей. «Я не думаю, що почнуть від'єднувати газ такій великій кількості споживачів», – говорить Бойко.

 

 

Таку інформацію також підтвердив і заступник голови профільного комітету Олексій Кучеренко.

 У «Нафтогазі» заявили, що судитимуться з постачальниками через борги за газ, що постачався населенню на умовах ПСО (за цінами, які нижчі, ніж для підприємств). Вони досягли 24 млрд грн.

Кабінет міністрів у середині серпня дозволив від'єднувати газ. Якщо раніше компанії були зобов'язані постачати газ усім побутовим споживачам і релігійним організаціям на своїй ліцензійній території, то нині цю умову вилучили.

Джерело: Обозреватель.