Через два тижні українцям підвищать пенсії. Але не всім - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 33.93
Через два тижні українцям підвищать пенсії. Але не всім

В грудні підвищать пенсії.

Фото з відкритих джерел.

Через два тижні українцям підвищать пенсії. Але не всім

Кому підвищать і хто і скільки отримає

В Україні у грудні перерахують прожитковий мінімум, який діятиме до 1 липня 2021 року. Перерахунок вплине на три групи пенсіонерів: ті, хто отримує мінімум; ті, хто отримує максимум, і ті, у кого великий стаж. Перерахунок закладено в бюджеті на 2020 рік, повідомляє Мінфін.

 

Кому підвищать

Прожитковий мінімум для тих, кому більше 60 років (мінімальна пенсія), збільшиться всього лише на 57 грн - до 1769 грн. Всі, хто зараз отримує менше, можуть розраховувати на доплату до зазначеного рівня. Це перша група українців, які отримають надбавку.

Перерахунок вплине на три групи пенсіонерів: ті, хто отримує мінімум; ті, хто отримує максимум, і ті, у кого великий стаж.

 

Друга група – ті, хто заробив багато стажу. Згідно із законом «норма» - 30 років для чоловіків і 35 років для жінок. А якщо стаж вище, то надано надбавку в розмірі відсотка від прожиткового мінімуму. Наприклад, зараз жінка, маючи 40 років стажу, до основної пенсії отримує надбавку в 172 грн. А вже з наступного місяця - майже 177 грн.

 

Третя група нечисленна, але отримає відчутну прибавку – до 570 грн. Йдеться про тих українців, які мали великі зарплати (приблизно в 8 разів вище за середню), або вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними правилами. Зараз розмір їхньої виплати обмежений 10 прожитковими мінімумами і становить 17 120 грн, а вже з 1 грудня їх виплата може скласти 17 690 грн.

Також пенсії в 2021 році підвищать 10 млн українців.

Хто і скільки отримає

Після 1 вересня 2020 року в Україні отримують пенсії такі категорії:

 

 

 

Нагадаємо, пенсійний стаж у 2021 році подорожчає. Раніше повідомлялося, що пенсії можуть «урізати» до 1850 грн: чи варто докуповувати стаж і які виплати «світять» пенсіонерам.

Джерело: Мінфін