Львівські хірурги прооперували немовля зі шлунком і кишківником у грудях - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
Львівські хірурги прооперували немовля зі шлунком і кишківником у грудях

Торакальні хірурги львівського ОХМАТДИТу - перші в Західній Україні, хто почав проводити новонародженим такі операції.

Фото Захід.НЕТ.

Львівські хірурги прооперували немовля зі шлунком і кишківником у грудях

Дівчинку вже виписали з лікарні і вона має шанс на повноцінне життя

У Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ прооперували новонароджену дівчинку зі Стрия, яка народилася з діафрагмальною грижою (килою), пише zaxid.net. Це анатомічний дефект діафрагми, який зустрічається у 1-4 дітей на 10000 новонароджених. У таких дітей органи черевної порожнини переміщуються в грудну клітку, блокуючи розвиток легень. Від цього страждають усі органи грудної клітки і черевної порожнини, йдеться у повідомленні на сайті ОХМАТДИТу.

Токаральні хірурги забрали шлунок, селезінку і кишківник з грудної клітки і перенесли ці органи у черевну порожнину.

Дівчинку прооперували на четвертий день її появи на світ. Вона важила всього 2,5 кг. Токаральні хірурги забрали шлунок, селезінку і кишківник з грудної клітки і перенесли ці органи у черевну порожнину.

 

 Операція пройшла успішно, дівчинку вже виписали додому і у неї, за словами лікарів, є усі шанси надалі нормально рости і розвиватися.

Такі діти, за словами торакального хірурга ОХМАТДИТу Олега Леніва, стають пацієнтами лікарні ще до появи на світ. Коли дитина народжується, команда фахівців виїжджає у пологовий будинок і вже там починає готувати її до подальшого лікування.

У пологовому дівчинку з перших секунд життя підключили до спеціального високочастотного апарата ШВЛ і вже тоді доставили до ОХМАТДИТу.

«У нашої дівчинки тонкий кишківник і частина товстої кишки, шлунок і селезінка опинилися у грудній клітці, а ліва легеня була недорозвинена. Органи з черевної порожнини тиснули на маленьку легеню, серце і здорову легеню і не давали їм повноцінно працювати. У малечі жоден орган не був на своєму місці. Порушилися і газообмін, і обмін речовин, і гемодинаміка», – каже Олег Ленів.

Лікування дівчинки складалося з трьох етапів.

Перший. Лікарі налагодили дихальну функцію дитини, підключивши її до спеціального високочастотного апарату ШВЛ, щоб не порушувалася робота інших органів. В ОХМАТДИТі у відділенні реанімації новонароджених є два таких апарати. Вони дозволяють створити більшу частоту при меншому тиску. Сатурація у дівчинки піднялася до 90 і хірурги впевнилися, що їїу можна оперувати, а дихальна система довела, що може взяти на себе навантаження після операції.

Другий. Це сама операція. Вона була надскладна, адже команді хірургів довелося забрати з грудної клітки: шлунок, селезінку, кишківник і перемістити в черевну порожнину.

«Дефект діафрагми ми закрили власними тканинами, без жодних штучних сіток. Діафрагму ми сформували з власних м’язової і сполучної тканини дитини, обійшлися без штучної армуючої сітки. Після такої операції недорозвинена легеня поступово розправиться, стане на місце серце і підтягнеться діафрагма», – каже Олег Ленів.

До операційної бригади, які оперували дівчинку, увійшли торакальні хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів,, хірург-інтерн Юля Пигитяк, анестезіологи Галина Заремба і Галина Кішко.

Третій. Він полягав у виходжуванні цієї дитини після операції. У цьому заслуга вже медперсоналу відділення реанімації новонароджених.

Олег Ленів повідомив ZAXID.NET, що за півроку до них потрапило вже сім дітей з такою вродженою вадою. Зараз готують до операції новонароджену дитину з Миколаївського району. «У майбутньому такі діти нормально живуть і розвиваються. Спортсменами, які ставитимуть рекорди, вони не будуть, а все інше у них налагодиться», – каже Олег Ленів.

До речі, торакальні хірурги львівського ОХМАТДИТу були першими в Західній Україні, хто почав проводити новонародженим такі операції.

Джерело: Захід.НЕТ