Десятки тисяч смертей: скільки відсотків українців перехворіло на COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Десятки тисяч смертей: скільки відсотків українців перехворіло на COVID-19

Дотримуйтеся правил карантину!

Фото Pixabay.

Десятки тисяч смертей: скільки відсотків українців перехворіло на COVID-19

Офіційні дані відрізняються від припущень фахівця

Лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський припускає, що в Україні на коронавірус вже перехворіло до 15% населення.

В Україні вже перехворіло понад 10% населення, можливо - до 15%, хоча за офіційними даними це 1,5% населення країни.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав в ефірі телеканалу «Україна 24».

«На сьогодні я припускаю, що в Україні вже перехворіло понад 10% населення, можливо - до 15%, хоча за офіційними даними це 1,5% населення країни», – заявив Волянський.

«На жаль, неминучі втрати – це десятки тисяч смертей. Чи можна ці жертви знизити? Так, можна, потрібно включати ще деякі резерви, які на сьогодні не використано. На сьогодні це захист груп ризику, тому що в Україні, на жаль, ці заходи поки не проводилися і не пропонувалися», – зазначив лікар-імунолог.

Волянський наголосив, що група ризику неоднорідна – це і люди старшого віку, і люди із захворюваннями «різних систем» будь-якого віку, насамперед це хронічні захворювання в стадії загострення: діабет, бронхіальна астма, захворювання серця. За його словами, в цій категорії населення летальність від COVID-19 на порядок або, можливо, «на два порядки» вища, ніж в інших категоріях.

«Цих людей потрібно захищати, їх потрібно хоча б виділити, обстежити і оцінити їх сьогоднішній стан», – вважає медик.

Читайте також: «Чотири коронавіруси постійно циркулюють у природі, і ми заражалися ними все життя», – інфекціоніст.