У волинському місті подорожчає вода - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
У волинському місті подорожчає вода

З січня здорожчає вода.

Фото ілюстративне.

У волинському місті подорожчає вода

У Ковелі з 1 січня 2021 року діятимуть нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення

У Ковелі встановили нові тарифи на послуги, які надаються Ковельським управлінням водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал». Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет 12 листопада, інформують на сайті Ковельської міськради.

Зокрема нові тарифи діятимуть : 

 

  • на централізоване водопостачання – 9,55 грн./м³, без ПДВ,
  • на централізоване водовідведення – 14,20 грн./м³, без ПДВ.


Тарифи встановлюються на період з 1 січня до 31 грудня 2021 року з можливістю їх коригування протягом строку дії у відповідності та з врахуванням вимог, визначених пунктом 7 «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення».

Основними чинники, що вплинули на планований ріст собівартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, є:


• зростання витрат на електроенергію;
• ріст планованого фонду оплати праці, який розрахований, виходячи із законодавчо встановленого прожиткового мінімуму у розмірі - 2270 грн (грудень 2020), передбаченого Законом України «Про державний бюджет України на 2020рік», положень генеральної та галузевої угод, колективного договору підприємства;
• збільшення витрат, пов’язаних зі сплатою обов’язкових зборів та платежів (витрати формувались на основі діючих норм Податкового кодексу України);
• збільшення витрат на матеріали для проведення поточних ремонтів;
• зміна рівня амортизаційних відрахувань за рахунок прийняття на баланс водопровідних та каналізаційних мереж, оновлення основних фондів;
• збільшення витрат на реагенти для знезараження питної води та зворотних стоків.

Відповідно до п.8 розділу 2 постанови КМУ від 10.06. 2020 р. № 467 при розрахунку тарифів на 2021 рік врахований планований прибуток в обсязі 2 %.

Встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво, згідно з діючим законодавством, не допускається.

Просимо споживачів з розумінням віднестися до збільшення тарифів, а також поспішити повністю розрахуватися з боргами за надані послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за діючими цінами.

 

Джерело: Ковельська міська рада