У Києві померли мати і донька з важкою формою коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 34.15
У Києві померли мати і донька з важкою формою коронавірусу

Померла мати, а через три дні донька.

Фото ТСН.

У Києві померли мати і донька з важкою формою коронавірусу

За словами столичних лікарів, хворі стали важчими і їхня кількість зростає

У Києві нових випадків коронавірусу нині найбільше. За офіційними даними, місць для недужих на COVID-19 поки що вистачає. Близько 200 осіб у столиці перебувають в інтенсивній терапії. Близько трьох десятків — під'єднані до апаратів ШВЛ. Пацієнтів із тяжким перебігом хвороби стає все більше, кажуть медики. І додають, до них частіше тепер везуть не літніх людей.

Про те, як пандемія бачиться зсередини лікарні, 18 листопада йдеться в сюжеті ТСН.

За словами лікаря-анастезіолога 9-ї міської лікарні столиці Володимира Лиходієвського, порівняно з минулим місяцем, наразі важкі форми COVID-19, які доходять до реанімації, молодшають. 

Наразі важкі форми COVID-19, які доходять до реанімації, молодшають. 

 

«Сьогодні вночі у нас померла жінка з важкою формою COVID-19. У цієї жінки три дні тому померла донька 36 років, яка хворіла на коронавірус», — розповідає Альона Хомякова, завідувачка відділення анастезіології та інтенсивної терапії інфекційних хворих.

 

 

Лікарі говорять, що стає важче, попри те, що теоретично можна було б звикнути до COVID-19, але до пандемії звикнути не можна. Стає важче і фізично, й емоційно через те, що немає змоги розслабитися і дуже важко втрачати пацієнтів.

«Хворі стали важчими і їх більшає. Немає жодного спочинку. Тільки-но ліжко звільняється, його одразу ж займають», — говорить один з лікарів. 

Те, що допомагає лікарям — це коли вдається пацієнтів врятувати, особливо тих, хто був важким, на ШВЛ. Своєю чергою, пацієнти, коли вже мають змогу говорити, зізнаються, що не мають жодного бажання сумніватися в існуванні COVID-19 як хвороби. Тим часом стало відомо, що локдауну в Києві не буде: у КМДА знайшли альтернативу жорсткому карантину. Для відстеження пересування хворих на коронавірус і контактних осіб пропонується використовувати застосунок «Дій вдома».

Джерело: ТСН