На ексв’язнів нацистських концтаборів нападають невідомі (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
На ексв’язнів нацистських концтаборів нападають невідомі (Відео)

На Одещині зросла кількість розбоїв.

Фото Pixabay.

На ексв’язнів нацистських концтаборів нападають невідомі (Відео)

В Одеській області від такого свавілля загинуло уже троє людей

Грабіжники нападають на оселі колишніх в’язнів гетто та концтаборів і по-звірячому катують їх, і навіть убивають. Ці родини отримують компенсації за пережите від німецького уряду і на ці гроші полюють «нальотчики», повідомляє ТСН.

Дружині приклали ніж до горла і сказали: «Давайте гроші!» І почали нас дубасити. Били нас десь години дві з половиною. Мене зв'язали, руки за спину, ноги скотчем скрутили і ламали мені хребет.

Один з постраждалих розповів про те, як до його помешкання вночі увірвалися четверо грабіжників у камуфляжному одязі й балаклавах.

«Дружині приклали ніж до горла і сказали: «Давайте гроші!» І почали нас дубасити. Били нас десь години дві з половиною. Мене зв'язали, руки за спину, ноги скотчем скрутили і ламали мені хребет», – розповів чоловік.

Аби не вбили, жінка показала, де гроші. Грабіжники забрали усі прикраси та кошти, які надходили господарю як в’яВзню концтабору з Німеччини – понад 16 тисяч євро. У пенсіонера з рота навіть вирвали золоті коронки. А залишаючи будинок, вирішили позбутися свідків.

«Каже, «давай переріжу їм горлянки». А той другий каже: «Я їх так спакую, що вони самі здохнуть», Поклали нас обличчям в подушки, її руки до моїх прив'язали, обмотали шию і рот, що б не було чим дихати. Зверху подушки, ковдри, килим і зверху дошками доклали. І кажуть, що вони тепер через хвилин сорок самі задихнуться», – розповів постраждалий.

Проте йому вдалося звільнити руки та вибратися зі смертельної пастки. Вони одразу переїхали до дітей, а дім нині продають.

А от для 90-річного жителя сусіднього району напад грабіжників закінчився трагічно – його всю ніч били по голові палицею, внаслідок чого він помер.

«Я не знаю у кого могла піднятися рука на 90-річну людину. Через сім днів дідусь помер. Дуже сильно було все перевернуто, крупи, туалет, на горище лазили всі речі, шафи, все відсували. Шукали ці гроші», – розповів онук загиблого.

В асоціації колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів кажуть, що постраждалих від нападів вже приблизно 15.

«Грабіжники приходять до тих, до яких вони знають, що вони отримують якусь компенсацію. І люди бояться просто. Ми вважаємо, що це якась система, це якийсь, або злив інформації від джерел, які видають», – вважає голова Одеської асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман.

Читайте також: У серйозній ДТП розбилася маршрутка з пасажирами, є постраждалі.

Хто може передавати грабіжникам дані про виплату компенсацій, з’ясовують слідчі. Перевірятимуть банківських та соцпрацівників, а також громадські організації.

«Здійснюється досудове розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за фактом розбійних нападів на родини осіб, які в минулому були в'язнями концтаборів гетто. Слідством розглядається декілька версій», – розповів начальник слідчого управління головного управління Національної поліції в Одеській області Олександр Саламаха.

Скільки всього таких потерпілих – у поліції точно сказати не можуть. Припускають, є жертви, яких залякали і вони бояться про це заявляти.