У небі з’явиться космічне явище, якого не було 800 років - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.12
У небі з’явиться космічне явище, якого не було 800 років

Рідкісне астрономічне явище.

Фото – Урядовий кур’єр.

У небі з’явиться космічне явище, якого не було 800 років

У грудні земляни побачать рідкісне астрономічне «шоу» від Юпітера і Сатурна

21 грудня українці зможуть побачити рідкісне астрономічне явище – після заходу Сонця відбудеться максимальне зближення Юпітера і Сатурна – планети стануть однією яскравою крапкою на нічному небі.

Про це пише Урядовий кур’єр з посиланням на дослідників з США.

Як зазначив астроном Патрік Хартіган з Університету Райса, газові гіганти Юпітер і Сатурн зближуються регулярно, приблизно раз на 20 років, але так близько, як 21 грудня 2020 року, планети не підходили одна до одної з часів Середньовічча.

Зближення планет триватиме в період з 16 по 25 грудня – у ці дні видима відстань між Сатурном і Юпітером відповідатиме одній п'ятій діаметру Місяця

 

«Вам необхідно буде обзавестися машиною часу і повернутися в світанок 4 березня 1226 року, аби побачити таке дивовижне зближення Юпітера і Сатурна», – сказав Хартіган.

Вчені додали, що зближення планет триватиме в період з 16 по 25 грудня – у ці дні видима відстань між Сатурном і Юпітером відповідатиме одній п'ятій діаметру Місяця. Тобто, неозброєним оком планети будуть виглядати як одна точка.

 

Спостерігати за зближенням Юпітера і Сатурна можна буде з будь-якого місця на Землі, але, звичайно, тільки за умови ясного неба.

Хартіган заявив, що планетарний дует буде з'являтися низько на західному небі приблизно за годину після заходу Сонця щовечора.

«Для того, щоб побачити рідкісний астрономічний феномен, подивіться на західну частину неба приблизно через годину після заходу Сонця. Чим північніше ви знаходитеся, тим менше у вас буде часу, перш ніж планети опиняться нижче горизонту», – пояснили фахівці.

Джерело: Урядовий кур’єр