Лучанка побувала в Туреччині після землетрусу і розповіла про наслідки лиха (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.12
Лучанка побувала в Туреччині після землетрусу і розповіла про наслідки лиха (Фото)

Землетрус в Туреччині.

Фото ІА Волинські новини.

Лучанка побувала в Туреччині після землетрусу і розповіла про наслідки лиха (Фото)

Лучанка, яка в рамках ділового візиту нещодавно відвідала турецьке місто Ізмір, що постраждало від руйнівного землетрусу та цунамі 30 жовтня, розповіла про моторошні наслідки стихійного лиха, панічний настрій місцевих і показала апокаліптичні фото зі зруйнованими будівлями

 Марина Коняхіна вилетіла з України у Туреччину із діловим відрядженням через 10 днів після руйнівного землетрусу, – 9 листопада. Летіти було потрібно у приморське місто Ізмір, яке 30 жовтня сколихнув потужний землетрус з магнітудою близько 7 балів за шкалою Ріхтера. Після цього населений пункт накрило цунамі. Марина неодноразово бувала у цьому місті раніше. Цього разу побаченим була просто шокована.

Про це пише ІА Волинські новини.

«Зруйновані адміністративні й житлові будівлі, все огороджене червоно-білою стрічкою, люди налякані й у паніці... Найбільше від землетрусу постраждали такі райони, як Байракли та Борнова. Я робила фото, а рятувальники все ще розбирали завали. Усюди хмари пилу. Моторошне видовище», – розповіла про побачене волинянка.

 

Не зважаючи на те, що волинянка відвідала Ізмір через десять днів після стихійного лиха, місто все все ще здригалося від так званих афтершоків – поштовхів після основного землетрусу.

«Їх магнітуда була досить низькою – від 1 до 2 балів, тому якось особливо я їх не відчувала. Лише чула звуки, схожі на відлуння, та ніби вдалині метушаться люди. Місцеві мешканці розповідали, що такого потужного землетрусу у Туреччині не було близько 200 років. Епіцентр землетрусу залягав у Егейському морі, приблизно між грецьким островом Самос та Ізміром. Зі слів моєї подруги, яка має офіс у Ізмірі, сам землетрус тривав близько 15 хвилин, але масштабні руйнування відбулися буквально за 40 секунд. Натомість, моя подруга з Волині, яка живе у районі Мармарис, каже, що незначні землетруси для мешканців місцевих територій не дивина. Найчастіше поштовхи трапляються восени та взимку, однак не такої потужності», – каже Марина.

 Волинянка відвідала Ізмір через десять днів після стихійного лиха, але місто все ще здригалося від «афтершоків» – поштовхів після основного землетрусу.

 


Лучанка зауважила, що, наскільки їй відомо, держава не зможе повністю відшкодувати збитки людям, чиї оселі зазнали руйнувань – лише певну частину.

«Кого змогли – розселили. Велика кількість місцевих роз’їхалися по літніх будиночках біля Ізміру. На вулицях є пукти харчування, де всі, хто цього потребує, можуть поїсти. Також є спеціальні пункти, де можна попрати одяг. Взагалі, ті райони Ізміру, які постраждали, вважають елітними, тож нерухомість тут дуже дорога – вартість хорошої квартири сягає до 2 мільйонів лір. Логічно, що держава не зможе компенсувати всіх збитків постраждалим. Однак, турків зобов’язують страхувати свою нерухомість, тому велику кількість збитків покриють страхові компанії», – зазначила вона.

Волинянка каже, місто Ізмір асоціюється із гарною енергетикою та посмішками, однак нині на вулицях міста важко зустріти людину із посмішкою.

«Місцеві мешканці фактично не посміхаються – вони у паніці, налякані, у них немає настрою. Життя в Ізмірі поділилось на «до» і «після». Всі бояться повторного землетрусу, а він таки може трапитися. Люди жахаються від звуків та вібрацій метрополітену», – зітхає Марина.

«Місцеві розповіли, що приміщення суду під час землетрусу хиталося, наче маятник. Здається, це зняли на відео. Велика кількість будівель через тріщини не придатні для життя. Такі приміщення поліція охороняє, щоб ніхто не постраждав, а також від мародерів. У районі місцевої автостанції є високі новобудови. Я не бачила, щоб там у вікнах горіло світло з настанням темряви. Отже, можна робити висновки, що вони також, за станом на сьогодні, непридатні для життя. Спеціальна інспекція ходить районами і перевіряє будинки на безпечність та придатність для проживання. До речі, про точну кількість загиблих внаслідок землетрусу невідомо, тому що у новинах пишуть різне, але є велика кількість людей, які зникли під завалами. За неофіційними даними – більше сотні», – повідала волинянка.

Також вона розповіла, що через чотири дні після землетрусу рятувальникам вдалося живою витягнути з-під завалів чотирирічну дитину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Також Марина Коняхіна розповіла про ситуацію із запобіганням поширенню COVID-19 у Туреччині, а також про карантинні настрої місцевого населення:

«У Туреччині люди бояться захворіти на коронавірусну інфекцію. На вулиці неможливо зустріти людину без маски. У магазинах та громадському транспорті також всі у масках. Я їздила у робочих питаннях автобусом з Ізміру в Мармарис, то зауважила, що пасажирів розсаджують через одне сидіння. Заходячи до автобусу, турки обприскують себе з ніг до голови антисептиком, і, наче малюючи ним коло навколо себе, розпилюють антисептичний засіб на поверхні та у повітря поблизу. Намагаються ні до чого не торкатися руками», – поділилась лучанка.

Нагадаємо, 30 жовтня в Егейському морі стався сильний землетрус. Осередок землетрусу розташовувався на глибині 16,5 км. Підземні поштовхи відчули на островах Греції і в Стамбулі. У прибережній турецькій провінції Ізмір в результаті землетрусу зруйновані були будинки, люди опинилися під руїнами.

Джерело: ІА Волинські новини.