Порошенко запропонував Байдену згадати Україну в інавгураційній промові – Єлісєєв - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.90
Порошенко запропонував Байдену згадати Україну в інавгураційній промові – Єлісєєв

Байден і Порошенко. П’ятий президент України знає всіх людей в команді новообраного президента США.

Фото Главком.

Порошенко запропонував Байдену згадати Україну в інавгураційній промові – Єлісєєв

П’ятий президент України знає всіх людей в команді новообраного президента США

П’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко вже вийшов на контакт з перехідною адміністрацією новообраного президента США Джо Байдена. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» сказав дипломат, радник п’ятого президента з зовнішньополітичних питань Костянтин Єлісєєв.
За його словами, Порошенко в ініціативному порядку вже запропонував команді Байдена, щоб у його інавгураційній промові була згадка про Україну.
«П’ятий президент Порошенко знає всіх людей, які зараз були представлені. І Блінкен, до речі, був в Україні. І Салліван, який буде, очевидно, радником з нацбезпеки. Вони знають Україну. Президент Порошенко вже вийшов на контакт із новою перехідною командою. І я хотів би сказати більше. Він уже в ініціативному порядку вніс ряд пропозицій, як можна посилити і поглибити наші відносини зі Сполученими Штатами. Зокрема, щодо важливості переходу від стратегічного партнерства до союзницьких відносин, тобто підняти рівень. Друге – це на додаток до можливого призначення спеціального представника по Україні знайти можливості приєднатися до «нормандського формату», можливо, створити «нормандський формат +», – зазначив дипломат.

П’ятий президент України знає всіх людей в команді новообраного президента США/

Єлісєєв також нагадав, що ці ініціативи були озвучені Петром Порошенком під час виступу на Міжнародному Безпековому Форумі у Галіфаксі. «Якби американська сторона в тій чи іншій формі залучилася до «нормандських» перемовин, це був би для нас дуже важливий допоміжний фактор у переговорах щодо відновлення миру на Донбасі», – зауважив Єлісєєв.

«Ще одна ідея – укладення безпекової угоди зі США. Допоки Україна не є членом НАТО, я думаю, що такий двосторонній документ міг би посилити нашу співпрацю в оборонній і військово-технічній сфері», – підкреслив дипломат.
«Президент Порошенко в ініціативному порядку вже запропонував команді Байдена, щоб у своїй інаугураційній промові була теж певна згадка про Україну. І відповідні письмові пропозиції він уже передав новій команді. Він буде далі працювати для того, щоб все-таки максимально забезпечити національні інтереси України з початку роботи нової адміністрації», – наголошує Костянтин Єлісєєв.
«Ця команда дуже обізнана в українських справах і для України зараз відкрилося вікно можливостей. Україна, і це не секрет, ще з 2014 року об’єднує політичні сили США – і демократів, і республіканців. Тобто по деяких питаннях є у них розбіжності, але Україна – це об’єднуючий фактор. І це дуже важливо. І тепер все буде залежати передусім від України: як швидко ми зможемо налагодити діалог з новою командою і як ми будемо діяти далі. Я хотів би зробити заклик до української влади – діяти більш ініціативно і все-таки намагатися вже зараз вибудовувати стосунки з новою адміністрацією», – радить Єлісєєв.
«Це шанс, який ми маємо обов’язково використати. Це шанс, який має дійсно полегшити значно нашу роботу на внутрішньому фронті. Зокрема, це стосується поглиблення демократичних реформ і боротьби з корупцією. І, звичайно, шанс на те, щоб дати гідну відсіч російській агресії і все-таки принести мир на Донбас, і все-таки деокупувати Крим, завершити російську окупацію Криму», – запевнив Костянтин Єлісєєв.
«Ми очікуємо, що США будуть і далі посилювати свої санкції проти Росії як порушника норм міжнародного права. Ми дуже сподіваємося, що на вищий щабель буде переведено нашу оборонну співпрацю і вона не буде обмежуватися лише «Джавелінами», які вже стали символом нашої оборонної співпраці», – резюмує дипломат.
Як відомо, п’ятий президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко під час онлайн-виступу на Міжнародному Безпековому Форумі у Галіфаксі виступив за реформування механізму «права вето» у Раді Безпеки ООН та посилення Нормандського переговорного формату через залучення Сполучених Штатів Америки/

Джерело: Главком.