Що таке локдаун і які обмеження він передбачає в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.94 € 31.90
Що таке локдаун і які обмеження він передбачає в Україні

Все про логдаун.

Фото УНІАН.

Що таке локдаун і які обмеження він передбачає в Україні

Посилення карантинних обмежень можливе через зростання динаміки поширення коронавірусу

Перед Кабміном постало питання можливого запровадження в Україні локдауну, з огляду на погіршення епідеміологічної ситуації із захворюваністю на коронавірусну хворобу COVID-19.

Що таке локдаун

Локдаун – це жорстка форма карантину, що обмежує вільне пересування територією країни та свободу дій у межах певної зони. За такої системи обмежувальних заходів нормально функціонують лише організації, що забезпечують основні потреби громадян, та об'єкти критичної інфраструктури.

Він може передбачати закриття кордонів країни, введення комендантської години, скасування міжнародного та міжміського транспортного сполучення, закриття закладів освіти, закладів громадського харчування та розваг.

Такі обмеження вже діяли в Україні з середини березня до кінця травня. Тоді влада вдалася до жорсткого карантину, аби підготувати систему охорони здоров’я до напливу хворих на COVID-19. З кінця травня їх почали послаблювати, згодом уряд запровадив адаптивний карантин, котрий нещодавно замінили карантином вихідного дня.

Логдаун може передбачати закриття кордонів країни, введення комендантської години, скасування міжнародного та міжміського транспортного сполучення, закриття закладів освіти, закладів громадського харчування та розваг.

 

За яких умов в Україні можуть запровадити локдаун

Кабінет міністрів України розглядає можливість запровадження жорсткого карантину під час зимових свят як один із можливих сценаріїв. У цьому на засіданні 25 листопада запевнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що підставою для термінового запровадження локдауну може бути лише заповненість ліжок у лікарнях на понад 75%, що означатиме загрозу колапсу медичної системи.


 

В Офісі президента Україні, своєю чергою, стверджують, що рішення про запровадження локдауну може бути ухвалене після третіх вихідних «карантину вихідного дня» – тобто після 28-29 листопада.

Оскільки сплив термін, на котрий запроваджувався «карантин вихідного дня», представники Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, в понеділок, 30 листопада, мають намір  визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли. 

Джерело: УНІАН.