Кремль відреагував на ініціативу Санду вивести російських військових із Придністров'я - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Кремль відреагував на ініціативу Санду вивести російських військових із Придністров'я

Отакої!

Фото ТАСС.

Кремль відреагував на ініціативу Санду вивести російських військових із Придністров'я

Ідея Москві явно не сподобалася...

У Кремлі прокоментували ідею обраної президентки Молдови Маї Санду реформувати місію російських «миротворців» у Придністров’ї, перетворивши її на цивільну. 

Із заявою у понеділок виступив прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на російське агентство «Интерфакс».

Пєсков заявив, що Санду попередньо не обговорювала цю пропозицію з Москвою. 

Разом з тим він зазначив, що з чинним президентом Молдови Ігорем Додоном був «набагато конструктивніший» діалог. 

Пєсков зазначив, що з чинним президентом Молдови Ігорем Додоном був «набагато конструктивніший» діалог. 

У Кремлі розраховують, що у нового керівництва Молдови є велика потреба «в більш збалансованому підході в контексті наших двосторонніх відносин», додав Пєсков.

«Ми розраховуємо на те, що цей конструктивізм триватиме, що в цьому плані буде певна спадкоємність, і що ми будемо враховувати всі можливі негативні наслідки будь-яких різких кроків», - сказав він.

30 листопада Санду на великій пресконференції в Кишиневі виступила за реформування місії миротворців у Придністров’ї і перетворення її на цивільну.

Санду зазначила, що в Придністров'ї перебувають російські миротворці, а також оперативна група російських військ (ОГРВ), яких необхідно вивести з території Молдови. Перебування останніх не передбачає жоден договір чи двостороння угода. 

Оскільки у Придністров’ї немає небезпеки військових дій, Санду пропонує замінити чинну миротворчу місію, яка регулюється договором 1992 року, на цивільну місію під егідою ОБСЄ.