Волинян закликали не шкодувати сала для пернатих - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 31.95
Волинян закликали не шкодувати сала для пернатих

Ото молодці!

Фото НПП "Прип'ять-Стохід".

Волинян закликали не шкодувати сала для пернатих

Зимової пори підгодівля птахів є вкрай важливою справою

Зима є найбільш важкою та небезпечною для життя птахів, тому саме в цей період приділяється їм велика увага та допомога, нагадує НПП «Прип’ять-Стохід». Звичайно, підгодівлю слід проводити регулярно, інакше птахи, що звикли отримувати допомогу, опиняться в загрозливому становищі. Саме зараз, коли випав великий сніг, слід проводити підгодівлю птахів щодня, щоб вони запам’ятали це гостинне місце.

На території національного природного парку «Прип’ять-Стохід» в зимовий період зустрічається близько 50 видів птахів.

Різнобарвними та помітними з даного списку є родина Синицеві: синиця блакитна, синиця біла, гаїчка пухляк, гаїчка болотяна, синиця чорна, синиця велика, синиця чубата.

Серед них особливою популярністю користується червонокнижний вид синиця біла.

Серед них особливою популярністю користується червонокнижний вид синиця біла.

А несолоні шматочки сала чи м’яса виявляться для них справжніми ласощами.

Комахоїдні птахи (синиці, королики) потерпають найбільше через відсутність кормів взимку. Для підгодівлі птахів найкраще поставити спеціальний столик-годівничку. Він має бути неподалік від дерев, гілок , з яких птахи можуть злітати за кормом. Чудово підійде і звичайний паперовий пакет з-під молока або соку. Сало, кукурудзу можна просто настромити на цвях або дріт. Корми повинні бути досить різноманітними. Комахоїдних птахів краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза, дині, коноплі. Попередньо зерно варто розчавити, інакше синиці втрачають занадто багато енергії, розкриваючи це насіння, до того ж можуть зламати дзьоба. Синиці та дятли особливо люблять ласувати свіжим (несолоним) салом. Якщо на годівничку покласти ягоди горобини, калини, то можна привабити снігурів, омелюхів. За зернами коноплі, проса, вівса можуть прилетіти вівсянки, щиглики, повзики, синиці. Популярним буде і насіння дикорослих трав, зібране з осені. Зграйки щигликів не оминуть віники бур’янів, встромлених у сніг. Можна покласти крихти білого хліба, крупи. А несолоні шматочки сала чи м’яса виявляться для них справжніми ласощами.