У селі влаштували звалище коронавірусних відходів (відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
У селі влаштували звалище коронавірусних відходів (відео)

Місцеві, яких орендарі приміщення найняли сортувати непотріб, розповідають, що все це привозять з Києва та інших міст.

Фото 24 канал.

У селі влаштували звалище коронавірусних відходів (відео)

У Старому Селі, що на Сумщині, влаштували незаконне звалище медичних відходів. Туди ледь не з усієї України звозять використані маски, захисні костюми, використані тести на COVID-19, а то й ВІЛ, шприци

Про це інформує канал 24.

Всі ці відходи звозять на двори старого радгоспу. Місцеві, яких орендарі приміщення найняли сортувати непотріб, розповідають, що все це привозять з Києва та інших міст. На проблему звернула увагу депутатка Сумської районної ради Анна Валевська.

«Уся ця «утилізація» відбувається за 50 метрів від житлових будинків. Люди бояться, адже вже 3 жителів села померли від коронавірусу. Ми перевірили. Дійсно, на території села зробили звалище медичних відходів, які мають утилізуватися спеціальним чином», – зазначила вона.

Місцеві, яких орендарі приміщення найняли сортувати непотріб, розповідають, що все це привозять з Києва та інших міст.

За словами Валевської, працівники місцевого відділу поліції не прийняли жодних заходів стосовно події.

«Працівники райвідділу поліції, які приїхали на звернення жителів, покурили біля дверей і поїхали назад. Власність приватна. Земля – сільради», – повідомила Валевська.

Своєю чергою, керівництво ОТГ запевняє, що знає про подію та реагує.

«Власник приміщень дізнався, що сортує орендар не пластик, а небезпечні відходи ще три тижні тому. Розірвав договір і тепер непотріб мають вивезти. Утилізацію влаштувала фірма «Сумиполімербуд», – зазначила Валевська.

За словами депутатки, «утилізація» розпочалася ще у вересні.

«Чому за ці три місяці, або майже місяць як уже дізналися, досі не звернулися офіційно до екологічної інспекції, служб з надзвичайних ситуацій та СБУ? І чому поліція за цей час не побачила жодної машини? Адже місцеві їх бачать щодня», – додала вона.

Валевська вважає, що навіть, коли медичні відходи заберуть, екологічні та епідеміологічні наслідки для громади залишаться. При чому на небезпеку наражаються усі жителі села.

«Хто буде відповідати за віруси і ртуть у землі, повітрі, воді і на руках сортувальників, яких наразили свідомо на небезпеку як і все село?» – запитала вона.