Нові знахідки і таємниці: що ховають підземелля монастиря Бригіток у Луцьку (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.90
Нові знахідки і таємниці: що ховають підземелля монастиря Бригіток у Луцьку (Відео)

Нові знахідки і таємниці.

Фото Суспільного.

Нові знахідки і таємниці: що ховають підземелля монастиря Бригіток у Луцьку (Відео)

Найдавніша знахідка датується XV століттям

У Луцьку в будівлі колишнього монастиря святої Бригіти тривають археологічні розвідки.

Про це Суспільному розповів науковець Державного історико-культурного заповідника Віктор Баюк.

Відкриття таємниць підземелля монастиря розпочалися з невеликого провалля у підлозі, -– розповів краєзнавець Сергій Годлевський.

Нині розчистили майже 15 квадратних метрів. «Для нас це цінне тим, що нам не прийшлось нічого пробивати, руйнувати, ми просто почали заглиблюватися», – каже дослідник.

В розчищеному проломі археологи знайшли і розчистили прохід. Це виявився спуск до річки Стир. Дослідники кажуть, монастир та його стіни виконували оборонну функцію. А прохід до річки використовували на випадок військової облоги.

Серед ґрунту та сміття, яким було завалене підземелля, знайшли археологічний матеріал: вироби з металу і глини, фрагменти скла. Найдавніша знахідка датується XV століттям.

Знайдені цвях, завіса, ложка, кахлі та скло реставруватимуть та досліджуватимуть

Монастир Святої Бригіти – пам’ятка архітектури національного значення XVII століття. Цегла з підземелля відповідає часу будівництва монастиря. Простір і раніше невідомі ходи під підлогою, які нині досліджують науковці, виконували одразу кілька функцій: оборонну, господарську також їх використовували як кладовище для жителів монастиря.

Археологічні розвідки у монастирі святої Бригіти проводять працівники історико-культурного заповідника у Луцьку, розповів Віктор Баюк. За їх результатами визначать, чи проводитимуться пізніше повноцінні дослідження, сказав археолог.

 

Джерело: Суспільне. Волинь.