Заступниця глави МОЗ побувала на Волині і похвалила обласну лікарню (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Заступниця глави МОЗ побувала на Волині і похвалила обласну лікарню (Фото)

Візит заступниці міністра.

Фото Волинської ОДА.

Заступниця глави МОЗ побувала на Волині і похвалила обласну лікарню (Фото)

Медицина на Волині розвивається

Медична галузь на Волині правильному шляху розвитку. Про це заявила перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як під час свого робочого візиту на Волинь, в ході якого ознайомилася із роботою найбільших медичних закладів регіону та обговорила із керівництвом перспективи їх розвитку, повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

Перебуваючи у Волинському обласному перинатальному центрі, заступниця міністра оглянула «виробничі потужності» медичного закладу та обговорила із керівництвом основні аспекти реорганізації КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання» шляхом його приєднання його до Волинського обласного перинатального центру та створення на їх базі Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства.

 

«Ця лікарня, беручи до уваги обладнання та кадровий потенціал, може сміливо претендувати на створення міжрегіонального медичного закладу, що надаватиме послуги для громадян з інших прилеглих до Волині регіонів», – сказала Садов’як.

Очільниця перинатального центру Ірина Горавська розповіла, що уже зараз до спеціалістів звертаються жителі Рівненщини та Львівщини. «Також ми сміливо можемо говорити, що наше відділення нейрохірургії має найкраще у західному регіоні обладнання. І це тільки маленька частинка того, що ми робимо, – розповіла медик.

Будівництво приймальних відділень та розвиток первинної ланки загальної медицини – ще один напрям волинської медицини, яким цікавилася під час візиту перша заступниця міністра охорони здоров’я. Вона оглянула хід будівництва приймальних відділень на базі Волинської обласної клінічної лікарні та КП «Луцький центр первинної медичної допомоги № 2».

«Це один з кращих медичних закладів в Україні. Рівень його обладнання, кадровий склад та спектр послуг дійсно вражають. Ваші плани щодо розвитку трансплантації, впевнена, будуть реалізовані, а медичний заклад підніметься на новий рівень розвитку».

Керівниця міської лікарні Лариса Духневич розповіла про плани щодо придбання нового обладнання, як для новоствореного приймального відділення, так і безпосередньо для лікарні. Мова йшла про новий комп’ютерний томограф, приміщення для встановлення якого передбачене в проєкті приймального відділення.

Заступниця глави МОЗ відзначила роборту Волинської обласної клінічної лікарні: «Це один з кращих медичних закладів в Україні. Рівень його обладнання, кадровий склад та спектр послуг дійсно вражають. Ваші плани щодо розвитку трансплантації, впевнена, будуть реалізовані, а медичний заклад підніметься на новий рівень розвитку», – сказала вона.

Приємно вразило заступницю міністра і приймальне відділення лікарні: «Це буде сучасне та достойне приймальне відділення, де усе облаштоване для зручності як медичного персоналу, так і хворих. Дуже вдале та раціональне використання простру приміщення, – коментувала Садов’як.

Ще один медичний заклад Волині, який відвідала заступниця міністра – Баївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Ця амбулаторія збудована за кошти субвенції з державного бюджету місцевим на розвиток сільської медицини. Уже найближчим  часом сільський медичний заклад відкриє свої двері для громадян, а сімейний лікар приступить до роботи у нових сучасних умовах.

«На сімейних лікарів наразі покладена велика відповідальність. Адже саме вони перші, до кого звертаються громадяни й саме вони повинні визначати складність ситуації. Особливо в умовах пандемії, – зазначила гостя. – Важливо, щоб сімейні лікарі постійно проходили навчання та розвивалися. Обмін досвідом – важливий».

Серед іншого, заступниця міністра обговорила з колективом амбулаторії розвиток та застосування телемедицини, яка наразі стала важливим етапом спілкування лікаря та пацієнта.   Сімейний лікар Баївської амбулаторії розповіла, що епідемія коронавірусу свого роду прискорила цей процес та стимулювала до нових можливостей спілкування лікар-пацієнт.

Звершила робочий візит на Волинь перша заступниця міністра охорони здоров’я оглядом Ковельського МТМО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робочий візит заступниці глави МОЗ.
Робочий візит заступниці глави МОЗ.

 

 

 

 

 

 
Робочий візит заступниці глави МОЗ.

 

Джерело: Волинська ОДА.