«Необхідно вводити локдаун»: у Держспоживслужбі спростували поліпшення ситуації з коронавірусом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
«Необхідно вводити локдаун»: у Держспоживслужбі спростували поліпшення ситуації з коронавірусом

Хворих меньше, але логдаун треба?

Фото ілюстративне.

«Необхідно вводити локдаун»: у Держспоживслужбі спростували поліпшення ситуації з коронавірусом

Очільник Держспоживслужби вважає, що в Україні ситуація з коронавірусом складна

В Україні не спостерігається зниження виявлених випадків коронавірусу, навпаки є тенденція до зростання. Тому для покращення ситуації необхідно посилювати карантин і вводити локдаун.

Про це сказав очільник Держспоживслужби Києва Олег Рубан в ефірі каналу «Україна 24», передає ТСН.

Рубан, зокрема, заперечив слова очільника МОЗ про позитивну динаміку в Україні. На думку голови Держспоживслужби Києва, єдиною причиною зменшення кількості нових випадків є зниження тестування на вихідних.

7 грудня, в Україні зафіксували найменший приріст хворих на коронавірус за останній час. За добу підтвердили COVID-19 у 8 641 людей.

«Це суб'єктивна причина через зменшення тестувань, в суботу та неділю завжди йде зниження зафіксованих випадків. Що стосується об'єктивного показника — це госпіталізації хворих з важкою і середньою формою, їхня кількість незмінно висока, і йдеться до зростання, а не до зниження. Тому говорити про покращення ситуації сьогодні — протиріччя будь-якої епідеміологічної науки. Тому нині є дійсно складна ситуація в країні, то впровадження обмежувальних заходів необхідне», - сказав Олег Рубан.

Аналогічна ситуація і в Києві, де, зі слів Рубана, також не спостерігається зниження заражень коронавірусом. Він вважає, що для покращення ситуації в усій країні треба впроваджувати жорсткі карантинні заходи. 

«Що стосується карантину вихідного дня, можливо, це й ефективний захід, але не за такого стрімкого зростання захворюваності. Для порівняння, це як пожежу гасити ложкою, а не спеціальними пристроями. Тому сьогодні необхідно вводити обмеження у всій країні, і той локдаун, який пропонують, може дати ефект», – висловився Олег Рубан.

Водночас він додав, що наразі у Кабміні обговорюються пасивні обмежувальні заходи, а не локдаун.

«Локдаун у нас був тільки навесні, в березні, квітні та травні. Сьогодні ми говоримо про посилені обмежувальні заходи, які доречні, доцільні та приведуть до зниження захворюваності», – пояснив Рубан.

Нагадаємо, сьогодні, 7 грудня, в Україні зафіксували найменший приріст хворих на коронавірус за останній час. За добу підтвердили COVID-19 у 8 641 людей. Своєю чергою, у МОЗ заявили, що коронавірусом в Україні за минулий тиждень інфікувалася найменша кількість людей вперше від серпня 2020 року. Так, кількість хворих зменшилась майже на 7,5 тисячі. У МОЗ кажуть, що тенденція до зниження спостерігається завдяки дотриманню обмежень і карантину вихідного дня.

Джерело: ТСН