Данилюк вважає, що Зеленський може зробити Гройсмана «прикладом боротьби з топ-корупцією» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 31.89
Данилюк вважає, що Зеленський може зробити Гройсмана «прикладом боротьби з топ-корупцією»

Володимир Гройсман.

Фото УМ.

Данилюк вважає, що Зеленський може зробити Гройсмана «прикладом боротьби з топ-корупцією»

Президент Зеленський може на прикладі Гройсмана продемонструвати, як він бореться із топ-корупцією. Так прокоментував «Україні молодій» останній скандал, пов'язаний із експрем'єром, Олександр Данилюк – колишній міністр фінансів в уряді Володимира Гройсмана та екссекретар РНБО

Коментуючи інформацію про те, що Володимир Гройсман фігурує у справі про хабар на 75 мільйонів гривень, Данилюк зазначив: «Коли Зеленський говорить про топ-корупцію, то звичайно для нього це гарний приклад показати нарешті успішність боротьби з корупцією. У нас ніколи в історії з прем’єрами, взагалі з політиками такого рангу не було нічого. Це якщо брати з часу формування антикорупційної інфраструктури».

Як відомо, Олександр Данилюк під час роботи в уряді Гройсмана мав публічний конфлікт з прем’єром через кадрові призначення, зокрема у Державній фіскальній службі. «Дійсно в мене були непорозуміння з Гройсманом з цього приводу. Я про це говорив у свій час, але нині, у цьому контексті (скандал з «Укрбудом» - Ред.) нехай НАБУ доводить. Думаю, зараз не час кидатися звинуваченнями. НАБУ має довести його  вину зараз - от і все. Для цього є антикорупційні органи», - зазначає Данилюк.

Коли Зеленський говорить про топ-корупцію, то звичайно для нього це гарний приклад показати нарешті успішність боротьби з корупцією. У нас ніколи в історії з прем’єрами, взагалі з політиками такого рангу не було нічого.

Як відомо, днями в мережі опублікували  ухвалу ВАКС зі справи забудовника Максима Микитася. З неї випливає, що в часи прем’єрства (грудень 2017 року) Володимир Гройсман нібито отримував через посередників хабар за призначення Олександра Лятамбора президентом державної корпорації «Укрбуд».

 

 Речник Гройсмана Василь Рябчук заявив, що ця інформація – «абсолютна брехня», а експрем’єр «не має жодного стосунку до будь-яких корупційних діянь».

Журналіст Владислав Сидоренко, який оприлюднив інформацію про хабар Гройсману, побував в офісі у житловому комплексі «Аристократ», охоронці якого підтвердили, що там знаходиться офіс експрем’єра.

У пресслужбі Національного антикорупційного бюро у відповідь на запит видання «Главком» не стали спростовувати інформацію про те, що у справі скандального забудовника Максима Микитася фігурує прізвище колишнього голови уряду Володимира Гройсмана, а також факт обшуків у ЖК «Аристократ», де розташований офіс Гройсмана. «Запитувана інформація становить таємницю досудового розслідування, і, відповідно до ст.222 КПК України, не може бути розголошена», - йдеться у відповіді НАБУ.

Редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов раніше повідомив, що НАБУ після свідчень забудовника Максима Микитася провело обшуки у структурах Гройсмана. ЗМІ також оприлюднили ухвалу ВАКС, в якій, зокрема, зазначено, що експрем'єр-міністр Володимир Гройсман отримав хабар на суму понад 75 мільйонів гривень.

Джерело: УМ.