На Волині є птах, який нагадує про автора роману «Мертві душі» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
На Волині є птах, який нагадує про автора роману «Мертві душі»

Мова про ниркову качка середньої величини.

Фото Національного природного парку.

На Волині є птах, який нагадує про автора роману «Мертві душі»

В Україні гоголь занесений до Червоної книги

На території Національного природного парку «Прип’ять – Стохід» мешкає цікава качка - гоголь, яка своє гніздо будує у дуплах дерев.

Кілька десятків пар гоголів гніздиться у Волинській та Рівненській областях.

«Ви теж подумали про Миколу Гоголя? Саме тому цю качку варто гуглити латинкою Bucephala clangula», – знаходимо підказку на сайті парку. А вже «загугливши», дізнаємося, що мова про ниркову качка середньої величини з великою заокругленою головою, коротким дзьобом та контрастно-чорним забарвленням (у самців).

 

 У дорослого самця в шлюбному вбранні голова чорна, з зеленим металічним полиском; біля основи дзьоба білі плями; середина спини, частина плечових пер, надхвістя і першорядні махові пера чорні... У позашлюбному вбранні самець подібний до самки, але верхні покривні пера крил такі, як у шлюбний період. Доросла самка бурувато-сіра; голова і верх шиї шоколадно-коричневі; на шиї білий «нашийник»...

Щодо чисельності цих птахів, то в Європі популяція нараховує 395−400 тис. ос. В Україні цей птах був чисельним у плавнях Дніпра між Запоріжжям і Нікополем, але після затоплення Кінських і Базавлуцьких плавнів в останнє десятиріччя не трапляється. Кілька десятків пар гніздиться у Волинській та Рівненській областях. І, як ми тепер знаємо цікава качка-гоголь мешкає і на території Національного природного парку «Прип’ять – Стохід». В Україні вона занесена до Червоної книги.