Очільник Мінфіну пояснив, чому відклали підвищення мінімальної зарплати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Очільник Мінфіну пояснив, чому відклали підвищення мінімальної зарплати

За словами глави Мінфіну, остаточне рішення щодо підвищення візьмуть в середині наступного року.

Фото zn.ua.

Очільник Мінфіну пояснив, чому відклали підвищення мінімальної зарплати

Марченко каже, що Кабмін вирішив підстрахуватися

Кабінет міністрів відклав підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тисяч гривень на грудень 2021 рік через застереження щодо потенційних «інфляційних небезпек». Про це інтерв'ю «Укрінформу» заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Спочатку планувалося, що «мінімалку» підвищать до 6000 гривень з початку року і до 6500 - з 1 липня, але в процесі переговорів з міжнародними партнерами прозвучали застереження щодо потенційних «інфляційних небезпек».

Кабінет міністрів відклав підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тисяч гривень на грудень 2021 рік.

«Звідси - побажання «підстрахуватися», перенісши нововведення на кінець року. Адже мова йде не тільки про вплив на державний, а й на місцеві бюджети... Однак з точки зору економіки помірний вплив підвищення «мінімалки» є збалансованим - з огляду на витрати і надходження. Не можна говорити, що одні отримають позитив, а інші - будуть страждати. Важливо зберегти баланс інтересів», - додав Марченко.

За словами глави Мінфіну, остаточне рішення щодо підвищення візьмуть в середині наступного року.

Раніше повідомлялося, що з 1 грудня в Україні підвищується розмір прожиткового мінімуму. Зростання цього показника вплине на інші виплати, зокрема на оклади бюджетників, пенсії, держдопомогу, розміри аліментів і декретних, допомога по безробіттю.