Чому мешканці нового житлового комплексу в Луцьку не користуються сучасними підземними контейнерами для сміття (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.98 € 31.81
Чому мешканці нового житлового комплексу в Луцьку не користуються сучасними підземними контейнерами для сміття (Фото)

ЖК "Яровиця" має підземні контейнери.

Фото 12 канал.

Чому мешканці нового житлового комплексу в Луцьку не користуються сучасними підземними контейнерами для сміття (Фото)

Підземні контейнери у дворі ЖК «Яровиця» встановили близько року тому

Понад рік тому у Луцьку встановили перші підземні смітники. Така альтернатива має ряд переваг: відходити не гниють, не мають смороду, не приваблюють гризунів і собак.

Чи виправдали бункерні контейнери очікування, та які недоліки виявили під час експлуатації – з’ясовували журналісти 12 каналу.

У КП «Луцькспецкомунтранс» перераховують переваги таких контейнерів. Але самі жителі цими зручностями не користуються й просто викидають пакети біля контейнерів..

«Що ми зробимо, як в нас така культура людей. Ну бо бач, а нащо йому нахилятися, тиснути на педаль, якщо можна кинути на землю», – розповіла пані Зіна, яка працює двірницею і змушена прибирати все сміття, яке валяється навколо контейнерів. 

«Ну бо бач, а нащо йому нахилятися, тиснути на педаль, якщо можна кинути на землю»?

Ці п’ятикубові контейнери вміщують у 5 разів більше сміття, ніж наземні. Для них придбали спеціальний автомобіль. Він вивозить сміття двічі на тиждень. А ще на контейнерах – спеціальний датчик, який показує ступінь заповнення контейнера.

«Ми дивимось на свою програму, бачимо, що також там на половину, на 30% контейнер заповнений, але їдемо, переглядаємо, бачимо, що люди просто викидають сміття поряд. Бо там треба ногою наступити, кришечка відкривається і тоді відповідно те сміття кидати. Це, може, лінуються, може, не хочуть, кладуть просто на землю пакети і створюють стихійні сміттєзвалища», – сказав директор КП «Луцькспецкомунтранс» Сергій Андрієвський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тож це додає роботи і комунальникам. Мусить їхати не лише автомобіль, який забирає сміття з підземних контейнерів, а й додаткова техніка з маніпулятором, яка працює з великогабаритним сміттям.

Поки ж в Луцьку лише п’ять бункерних контейнерів у двох житлових комплексах. І їх буде значно більше. Адже зараз забудовникам рекомендують це нововведення і вони його охоче запроваджують. А невдовзі підземні смітники будуть обов’язковими, бо це буде передбачено у містобудівній документації.

Щоправда, жодні документи не зобов’язують мешканців правильно користуватися ними. А різниця аж в одному зайвому русі – натиснути на педаль перед тим як кинути мішок.

Читати також: Чому лучани перестали сортувати сміття, або Куди вивозять відходи з луцьких контейнерів

Джерело: 12 канал