Як волинянам колядувати в умовах пандемії коронавірусу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
Як волинянам колядувати в умовах пандемії коронавірусу

Колядки – давня традиція, а тому скасувати її законом дуже важко.

Фото ілюстративне.

Як волинянам колядувати в умовах пандемії коронавірусу

Наближаються зимові свята – час, коли рідні і близькі зустрічаються, ходять у гості і проводять час у компанії одне одного. Багато говорять і сміються, ділять страви за святковим столом і дарують подарунки. Цього року, однак, є ризик отримати у подарунок не тільки речі зі списку бажань, але і коронавірус

Спеціалісти Центру громадського здоров'я Волинського обласного управління охорони здоров'я переконані, що зимові свята цього року – час підвищеної епідеміологічної небезпеки. Після свят прогнозують збільшення кількості хворих на коронавірус, пише Конкурент.

Колядки – давня традиція, а тому скасувати її законом дуже важко.

«Колядки – давня традиція, а тому скасувати її законом дуже важко. Чи буде коронавірус далі, чи ні, а колядувати люди будуть. Тому люди повинні знати, як не заразитися коронавірусом. Бо перебіг цього захворювання буває легким, а може бути і летальним... « – каже завідувач відділу промоції здорового способу життя Волинського ЦГЗ Сергій Левчук.

Експерт рекомендує дотримуватися кількох простих правил:

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, і колядувати потрібно, дотримуючись соціальної дистанції.

Рекомендують не збиратися у групи для колядування: ходити поодинці, або у групах людей, з якими постійно контактуєте (члени сім'ї і таке інше). 

Не заходити в хату. А якщо зайдете, то як господарі, так і колядники повинні бути в масках і на відстані не менше, ніж два метри. 

Зазвичай колядники не мають дотиків і контактів із господарями. Але антисептики носити із собою потрібно. Руки обробити, речі, які вам дають. 

Почастунки краще не брати. Із гостинцями та грошима треба бути обережними, бо вірус певний час життєздатний і вірулентний, може викликати зараження. Їх варто або одразу обробити антисептиком, або відмовлятися від них. 

Якщо господар чи колядники мають ознаки ГРВІ, краще не відкривати дверей колядникам, і не йти в коляду. 

«Світ настільки змінюється зараз... Він почав змінюватися ще до коронавірусу. І ось зараз всі наші навчання, семінари проходять дистанційно. І якщо ви хочете заколядувати для рідних чи знайомих, заколядуйте по телефону, через інтернет по відеозв'язку. У цьому немає нічого поганого», – впевнений Сергій Левчук.