Курси НБУ $ 36.57 € 37.03
Борошно зростає в ціні. Скільки коштуватиме хліб?

Цьогоріч українські аграрії зібрали на 7 млн т зернових менше, ніж зазвичай.

Фото ілюстративне.

Борошно зростає в ціні. Скільки коштуватиме хліб?

Ціни на борошно підвищились, але це менше позначиться на вартості хліба через велику конкуренцію на ринку

Цьогоріч українські аграрії зібрали на 7 млн т зернових менше, ніж зазвичай, розповів голова ГО «Борошномели України» Родіон Рибчинський, - пише Газета ua.

«Це менший урожай в статистичному вигляді. Поточного року зібрали 25,1 мільйона тонн пшениці, минулого — 28,3 мільйона тон. А для внутрішнього споживання, зокрема годування тварин, потрібно 8,5 мільйона тон. Тобто не варто нагнітати паніку», - каже Рибчинський.

З його слів, борошно зросте в ціні, тому що 90% собівартості борошна — це ціна пшениці.

Цьогоріч українські аграрії зібрали на 7 млн т зернових менше, ніж зазвичай.

«Зростає собівартість пшениці, ми купуємо її в сільгоспвиробників, і 90 відсотків ціни переносимо на собівартість борошна. Ціна останнього за 2 місяці зросла на 2 тисячі гривень за тонну. Хліб при цьому подорожчав приблизно на 10 відсотків, тому що хлібопекарські підприємства не можуть постійно підвищувати ціни через конкуренцію на ринку», - каже експерт.

З його слів, не тільки ціна борошна впливає на ціни.

«З 1 січня підвищується мінімальна зарплата, значить, збільшуються податки із зарплат, які сплачує кожне підприємство. Щомісяця змінюється ціна на тепло та електроенергію. Усі ці складові переносяться на готову продукцію», — розповів він.

Telegram Channel