Курси НБУ $ 36.57 € 37.28
Великі українські святині контролює агресор, – предстоятель ПЦУ Епіфаній

Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем УПЦ (МП).

Фото Pig1995z/Вікіпедія.

Великі українські святині контролює агресор, – предстоятель ПЦУ Епіфаній

Митрополит зазначив, що Росія прагне перешкодити церковному об’єднанню всередині України

Святині українського народу, такі як Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем тих, хто має свій керівний центр у країні-агресорі. Про це написав на своїй сторінці в Facebook предстоятель ПЦУ  Епіфаній.

Він каже, що країна-агресор не припиняє гоніння на нашу Церкву в окупованих Криму і окремих районах Донбасу, передає «Релігійна правда». 

«Однак на цих територіях, всупереч складним обставинам, наші священнослужителі продовжують звершувати своє служіння і дбати про вірних. Адже наша Церква – усюди, де є люди, які потребують нашої допомоги і підтримки», – наголосив предстоятель.

Від держави залежить: передати їх Православній Церкві України, чи не передати. Ми не хочемо ворожнечі та протистоянь, лише справедливості та миру, але раніше чи пізніше у мирний спосіб це питання має вирішитися.

За його словами, святині українського народу, такі як Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем тих, хто має свій керівний центр у країні-агресорі.

«Проте від держави залежить: передати їх Православній Церкві України, чи не передати. Ми не хочемо ворожнечі та протистоянь, лише справедливості та миру, але раніше чи пізніше у мирний спосіб це питання має вирішитися. І ми як Церква робимо необхідні кроки для того, щоби це не відійшло в забуття», – написав Епіфаній.

Нагадаємо, Епіфаній сказав, коли ПЦУ перейде на відзначення Різдва 25 грудня.

Він наголошує, що триває боротьба на духовному фронті.

«І сьогодні відчуваємо постійну протидію не тільки з боку Російської Православної Церкви в Україні, і загалом Російської Церкви, але і з боку Кремля, зокрема на міжнародному рівні, де спрямовуються зусилля для того, щоби нашу Церкву не визнавали інші Помісні Православні Церкви», – зазначив Епіфаній.

Telegram Channel