Україна експортувала першу партію часнику до Великої Британії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.00 € 32.71
Україна експортувала першу партію часнику до Великої Британії

До Великої Британії були відправлені сорти часнику: Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський, Ірен.

Фото agro-business.com.ua.

Україна експортувала першу партію часнику до Великої Британії

Асоціація виробників часнику України почала співпрацювати з підприємцями Великої Британії щодо експорту часнику

Про це повідомила керівник проєктів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса пише agro-business.com.ua з посиланнм на AgroPortal.ua.

«Пів року тривали переговори щодо українських сортів та якості самого продукту. У 2020 році Велика Британія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишились поки що незмінними. У 2021 році Велика Британія змінює правила торгівлі. І якщо ми говоримо про дослідження, то українським часником цікавляться не вперше», — розповідає Юліанна Мусса.

Пів року тривали переговори щодо українських сортів та якості самого продукту. У 2020 році Велика Британія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишились поки що незмінними.

За її словами, при експорті в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат, Евро-1 або сертифікат походження та сертифікати відповідних органів за вимогою. Але бажаним залишається GLOBALG.A.P. «Без сертифікату GLOBALG.A.P. буде складно потрапити на полицю маркету», — зазначає Юліанна Мусса.

Вона додала, що до Великої Британії були відправлені сорти часнику: Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський, Ірен.

«Незабаром очікуємо на позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під питання якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, чим обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання та правильне транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів», — стверджує Юліанна Мусса.