Курси НБУ $ 36.57 € 37.28
Січневий карантин можуть продовжити і локдаунів може бути кілька

Логдаунів буде кілька.

Фото Главред.

Січневий карантин можуть продовжити і локдаунів може бути кілька

У найближчий рік локдаунів в Україні буде кілька, вакцинація поки не вплине на ситуацію

Січневий карантин можуть продовжити, 3 тижні – це занадто мало. У світі 4 тижні карантину давали тільки для стабілізації захворюваності, а для її зниження треба не менш як 6 тижнів.

Про це заявив стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов, пише Главред.

«Крім того, є проблема з тестуванням і статистикою в регіонах - захворюваність знижується, а темпи госпіталізації зростають. Тобто, ймовірніше, є значний рух епідемії, якого ми не бачимо в цифрах захворюваності. Саме тому можливий серйозний розгін епідемії вже наприкінці першого тижня січня, через що і можуть запровадити локдаун. У нас знищена санепідемслужба, у нас нічим боротися з епідемією, і тому ми приречені час від часу йти на такі заходи», - розповів Арістов у коментарі Главреду.

За його словами, цілком ймовірно, що в найближчий рік локдаунів буде кілька.

 В лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні – наступний.

«Спочатку в січні, після чого в лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні - наступний. Далі після цього буде тепла пора року, коли поширеність вірусу зменшиться, а з приходом холодів, у жовтні-листопаді, знову обговорюватимуть черговий локдаун», - підкреслив експерт.

Також Арістов зазначив, що вакцинація поки не вплине на ситуацію.

«У березні ми отримаємо кількість доз, яка дозволить вакцинувати 4 млн. У масштабах країни — це ніщо, 10 відсотків. Та ще й вакцинувати першими планують військових і поліцейських, хоча це, в основному, молоді люди, яким коронавірус не такий страшний, як літнім», - додав він.

Читайте такожЯк вчитимуться луцькі школярі в січні під час логдауну

Джерело: Главред.
Telegram Channel