Влада Амстердама хоче заборонити продаж легких наркотиків туристам - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Влада Амстердама хоче заборонити продаж легких наркотиків туристам

Отакої!

Фото euromag.ru

Влада Амстердама хоче заборонити продаж легких наркотиків туристам

Марихуану продаватимуть лише місцевим жителям...

Влада Амстердама має намір заборонити продаж легких наркотиків туристам, а у кофішопах в майбутньому будуть обслуговувати тільки жителів Нідерландів.

З такою ініціативою виступила мер Амстердама Фемке Халсема, повідомляє «Європейська правда» із посиланням на NOS.

За останні 20 років кількість кофішопів у нідерландській столиці зменшилася з 283 до 166, проте попит на легкі наркотики все ж зріс. Місцева влада незадоволена, що частина туристів приїжджають лише заради легких наркотиків.

Місцева влада незадоволена, що частина туристів приїжджають лише заради легких наркотиків.

Майже 30% кофішопів в Нідерландах розташовані в Амстердамі. За словами Халсеми, це «сильний стимул для іноземних туристів».

Халсема вказує на дослідження, яке показує, що велика кількість іноземних туристів більше не хочуть приїжджати в Амстердам, якщо вони не зможуть відвідувати кофішоп. Це дослідження також показало, що у 2025 році для обслуговування місцевого ринку знадобляться лише 73 такі заклади, тоді як зараз їх існує 166.

«Ми не будемо реалізовувати цей план завтра. Я думаю, що пройдуть кілька років, перш ніж дійдемо туди», - говорить Халсема. Вона ще не розмовляла з власниками кофішопів про цю ідею; спочатку мер хоче обговорити це з муніципальною радою.

Халсема називає «реальним ризиком» те, що торгівля перейде на вулицю. І все-таки вона вважає, що кількість іноземних туристів певної групи зменшиться, бо вони часто вже курять вдома: «Ці туристи в основному приїжджають до Амстердаму, щоб посидіти в наших кофішопах. Питання в тому, чому їм все-таки слід приїжджати сюди, якщо це вже буде неможливо...».

Халсема сподівається залучити інший тип туристів після коронавірусу: «Ми хотіли б, щоб туристи приїжджали за багатством і красою культурних закладів. Не ті туристи, які приїжджають сюди, щоб гуляти навколо п'яними і під кайфом».