В Україні застукали зимових комарів (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
В Україні застукали зимових комарів (Фото)

Отакої!

Фото зі сторінки Віталія Падалки у Facebook.

В Україні застукали зимових комарів (Фото)

Насправді, це дуже корисна комаха...

Віталій Падалка поширив у Facebook цікаву розповідь про зимових комарів.

«У Парку ім. Т. Г. Шевченка в Боярці (Київщина) зустрів зимових комарів. Це Trichoceridae, мирний, некусючий комарик Тріхоцеріда, що живе в трухлявій деревині і нею живиться. Коли взимку температура близька до нуля, а краще трохи вища, комарики вилітають на сніг, щоб знайти собі пару. Можливо, вилітають вони і коли немає снігу, але тоді їх важко помітити. А на свіжому снігу вони кидаються в очі.

Поїдаючи трухляву деревину, ця комаха робить неоціненну послугу природі - переводить неїстівні рештки древини у цілком поживний протеїн свого тіла, яким залюбки ласують птахи.

Багато таких комариків можна побачити на Йосипському ставку. Кому цікаво, можете сходити туди, поки іще лежить сніг. А в парку Шевченка їх багато у лісопосадці, що йде вздовж залізниці.

Поїдаючи трухляву деревину, ця комаха робить неоціненну послугу природі - переводить неїстівні рештки древини у цілком поживний протеїн свого тіла, яким залюбки ласують птахи. І я не певен, що після фотосесії цей комарик не став перекусом якоїсь синички. Так і тягнеться харчовий ланцюжок...», - розповідає Віталій Падалка.