У місті на Волині на людей напали і покусали собаки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
У місті на Волині на людей напали і покусали собаки

Вуличні собаки.

Фото Район. Рожище.

У місті на Волині на людей напали і покусали собаки

Такі пацієнти потребують вакцинації від сказу

У місті Рожище почастішали випадки нападу агресивних собак на людей. За останні два тижні таких прикрих ситуацій сталося чимало.

Про це пише Район.Рожище.

У Рожищенській центральній районній лікарні розповіли журналістам, що із наслідками від укусів собак люди стали звертатися частіше. За словами головного лікаря медзакладу Віктора Редзія, лише за останні два тижні медики надали допомогу п'ятьом людям, яких покусали вуличні пси. Троє пацієнтів нині лікуються стаціонарно. Усі випадки сталися на вулицях міста.

Найкритичніша ситуація – у центрі міста, де собаки збираються зграями та часто-густо є агресивними.

Медик наголошує на обов'язковому зверненні до лікарні, адже такі пацієнти потребують вакцинації від сказу.

Для порівняння – протягом 2019 року у Рожищенському районі зафіксували 13 випадків укусів собаками. У 2020 році сталось 15 таких випадків. 80% усіх нападів собак за два роки стались на вулицях Рожища.

Періодично Рожищенська міська рада замовляє послугу вилову собак на вулицях міста. У квітні минулого року такий сервіс надала громадська організація «Порятунок чотирилапих». Спеціалісти відловлювали бездомних собак та тих, які були на самовигулі. Тоді за одну тварину міська рада заплатила 750 гривень. Усього відловили 13 собак.

Собак після стерилізації, вакцинації, кліпсування повертали на попереднє місце проживання під час наступного виїзду на вилов до міста. Поверненню не підлягали лише агресивні тварини, невиліковно хворі та цуценята до трьох місяців. А також ті тварини, яких після процесу карантинування, стерилізації, вакцинації, кліпсування, вдалося прилаштувати у сім’ї.

У міській раді людям радили звертатися до медзакладу та до поліції, якщо покусав собака.

«Безпосередньо після нападу собаки необхідно зафіксувати такий факт шляхом звернення до закладу охорони здоров’я. Це необхідно не тільки для отримання медичної допомоги, а і для отримання довідки, в якій буде зафіксований факт нападу тварини», – йшлося у повідомленні міської ради.

«Окрім звернення до закладу охорони здоров’я потерпілий має заявити про такий факт в органи поліції. При цьому таке звернення можна оформити як у формі письмової заяви, так і за усним повідомленням телефоном. Прибувши за місцем події поліцейський повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення (якщо власник вигулював собаку в заборонених місцях або без повідка чи намордника). Такий протокол є достатньою правовою підставою для того, щоб притягнути власника тварини до адміністративної відповідальності», – радять людям, яких вкусив чужий пес.

Часто собаки збираються біля рожищенських магазинів та зупинок громадського транспорту.

 

 

 

 

Джерело: Район.Рожище.