Зеленського просять заборонити недолітр молока і дев'яток яєць - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Зеленського просять заборонити недолітр молока і дев'яток яєць

Ото вже хитруни!

Фото kto-chto-gde.ru

Зеленського просять заборонити недолітр молока і дев'яток яєць

Шрінкфляція крокує Україною...

Петро Кекух зареєстрував на сайті Президента України електронну петицію з вимогою заборонити недолітр молока і дев'яток яєць:

«В час економічної кризи все більше виробників та роздрібних мереж починають маніпулювати покупцями вводячи їх в оману з приводу дійсної вартості продукту, шляхом зменшеннями тари продуктів, кількості, фасування тощо.

Явище зі зменшенням обсягів упаковки поширене в багатьох країнах світу і отримало кілька назв:

Шрінкфляція - від англійських слів shrink - стискатися і inflation - інфляція.

Шрінкфляція - від англійських слів shrink - стискатися і inflation - інфляція.

Даунсайзінг - перекладається з англійської як «зменшення розміру». Спочатку під цим терміном розуміли скорочення персоналу. Тепер оптимізація перейшла на продукти.

В нашій країні є Наказ Міністерства освіти і науки України N 02 від 04.01.97 «Про затвердження Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства» положення якого не виконоються.

Ярлики цін (цінники) та покажчики цін повинні мати такі реквізити:

для продовольчих товарів:

для вагових товарів - назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів;

для товарів чи напоїв, що продаються на розлив, - назва товару чи напою, сорт, ціна за одиницю місткості або одиницю ваги;

для штучних товарів та напоїв в пляшках - назва товару чи напою, вага або місткість, сорт, ціна за штуку;

для товарів, що розфасовані, - назва товару, сорт, ціна за один кілограм або за сто грамів, вага одиниці розфасовки, ціна за
одиницю розфасовки;

для непродовольчих товарів:

для товарів, на які ціни встановлені в залежності від сортності, - назва товару, сорт, ціна за один метр, кілограм,
штуку або одиницю розфасовки;

для товарів, на які ціни по сортах не встановлені, - назва товару, ціна за один метр, кілограм, штуку або одиницю розфасовки;
для дрібних штучних товарів (парфюмерні, галантерейні та ін.) - назва товару, вага або місткість, ціна за штуку або одиницю
упаковки.

Відбувається маліпуляція нормами Закуну України «Про захист прав споживачів»:

Продавець (виконавець), який реалізує продукцію, повинен обов'язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції.

Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння.

Ціна продукції повинна включати в себе всі податки та неподаткові обов'язкові платежі, які відповідно до законодавства сплачуються споживачем під час придбання відповідної продукції.

Ціна товару зазначається за одну упаковку такого товару, а якщо товар поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару.

У звязку з цим просимо:

- або ввести єдиний стандарт на фасування продуктів;

- або змінити пункт закону про захист проав споживачів «Ціна товару зазначається за одну упаковку такого товару, а якщо товар поставляється без упаковки - за одиницю вимірювання, яка звичайно застосовується до такого товару» передбачивши зобов'язання додатково вказувати на ціннику ціну товару перераховану на стандартні одиниці вимірювання метричної системи (ціна за кілограм, літр ітд). Це допоможе покупцям розуміти справжню ціну товару не прораховуючи її самостійно;

- або довести до відома виробників та роздрібних мереж що маніпулюючи свідомістю покупців в час кризи вони, можливо й отримають короткочасні переваги, але програють довготривалу конкурентну бородьбу за прихильність споживачів», - йдеться в тексті петиції.

Ініціативу Петра Кекуха вже стигли підтримати 34 особи.