Офіс президента невдало найняв лобістів у США - журналісти Watchdogs - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.89
Офіс президента невдало найняв лобістів у США - журналісти Watchdogs

Це вже не перший скандал, пов‘язаний зі спробами президента покращити стосунки з політиками у США.

Фото DW.

Офіс президента невдало найняв лобістів у США - журналісти Watchdogs

Офіс Зеленського знову намагається покращити його імідж у США і найняв для цього лобістів. Журналісти програми Watchdogs зясували - йдеться компанію «Вест Кепітал Інк»

У США інформація про лобістську діяльність є відкритою.

Документи зареєстрували просто під Новий рік - про це свідчить офіційне підтвердження уряду Сполучених Штатів. Згідно з ними, лобістом, який має налагодити стосунки Зеленського з верхівкою США, є Олександр Гавришук. Юрист за освітою, закінчив Одеську юракадемію, служив у батальйоні «Донбас». Зараз Олександр Гавришук - заступник Голови Державної судової охорони України. Яким чином держслужбовець одночасно є лобістом Офісу президента України у США - залишається загадкою.

Гавришук свого часу подавайся на керівні посади у Мінсоцполітики, Мінрегіонбуд, Мініфраструктури, Мінкульт, МЗС та Секретаріат Кабінету Міністрів. У 2019-му році він таки отримав посаду заступника голови новоствореної служби судової охорони.

Гавришук свого часу подавайся на керівні посади у Мінсоцполітики, Мінрегіонбуд, Мініфраструктури, Мінкульт, МЗС та Секретаріат Кабінету Міністрів. У 2019-му році він таки отримав посаду заступника голови новоствореної служби судової охорони.

Гавришук живе у Києві. Журналісти змогли з ним поспілкуватись, він вважає наявність свого прізвища в американських документах «людською помилкою» а ще переконував, що побіжно знайомий із засновниками американської компанії і що його внесли в офіційні документи без його відома.

Утім, американське видання «Форін Лоббі» днями прямо написало, що Олександр Гавришук є одним із співвласників компанії «Вест Кепітал Інк». Представник видання показав  українським журналістам електронного листа, який підтверджує - Гавришук є власником 25% акцій «Вест Кепітал Інк».

Читайте також Порошенко: Закон про українську мову атакують лише «Слуги» та «господа» з ОПЗЖ.

«Ми отримали від нашого американського колеги копію ось такого дуже цікавого електронного листа. Тут сама компанія «Вест Кепітал Інк» стверджує, що Гавришук є власником двадцяти п’яти відсотків акцій компанії. Це офіційний імейл компанії, і в Америці такий документ має юридичну силу. А ще зверніть увагу на ім’я автора листа в заголовку – Олександр Гавришук. Здається, він геть заплутався у своїх показах», - говорять журналісти.

У «Форін Лоббі» розповіли, що після публікації про Гавришука невідомий телефонував у редакцію і вимагав зняти це прізвище з новини. Утім, американське ЗМІ оперує документами, тож ніяких змін у публікацію не вносили.

Історія з черговим лобістом для Зеленського залишає чимало запитань - говорять розслідувачі. Це вже не перший скандал, пов‘язаний зі спробами президента покращити стосунки з політиками у США. Ще у 2019 році журналісти «Голосу Америки» писали про те, що команда Зеленського наймала і сплачувала послуги американських лобістів під час президентських виборів.

Тоді у Зеленського співпрацю з лобістами активно спростовували, а зазначена в документах адреса офісу так званого лобіста у Києві виявилася фейковою. Для експертів ця історії виглядала як спроба оточення Зеленського легалізувати так звані «тіньові гроші» - зауважують у проекті Watchdogs.

Джерело: Watchdogs.