Курси НБУ $ 36.57 € 37.03
Покажіть мені супергіганта, який щодня на карантині купує презервативи, – Ляшко

Презервативи і шкарпетки нині дефіцит.

Фото – Лівий Берег

Покажіть мені супергіганта, який щодня на карантині купує презервативи, – Ляшко

А ви маєте в запасі шкарпетки? І як часто купуєте презервативи?

Чому локдаун ввели в січні, якщо пік захворюваності був у кінці листопада – на початку грудня. Чи є гарантія, що після цього карантину не знадобиться ще один? Чому вирішили заборонити продаж шкарпеток і презервативів, розповів в інтерв’ю Лівому Берегу головний санлікар України Віктор Ляшко.

«Ми наперед знали, що на новорічні свята статистика реєстрації нових випадків не буде відображати повну картину, тому що люди намагаються не звертатися за медичною допомогою у вихідні. Дотерплять до понеділка, а потім викликають швидку», – пояснив логіку введення карантину в січні Ляшко. 

Покажіть мені цього супергіганта, будь ласка, який три тижні карантину ходить щодня купувати презервативи. 

 На запитання на основі чого вирішили заборонити продаж шкарпеток та іншого в супермаркетах, та чи була проведена якась попередня робота, яка свідчить, що є сенс у такій забороні, Ляшко сказав, що було багато зустрічей із представниками бізнесу і ці обмеження – їхнє прохання. 

«Є бізнес, який продає виключно посуд, виключно одяг, виключно іграшки. І вони втрачають під час карантину, бо вони закриті, а поруч супермаркети продовжують працювати і продають посуд, одяг та іграшки.  Ми ж не тому вводимо обмеження, що вірус шкарпетками передається. Діти отримали гроші в подарунок від бабусь на новорічні свята і хочуть щось купити. Магазини з іграшками закриті, вони підуть у супермаркет і куплять іграшку. Якщо в супермаркеті іграшки під час карантину не продаються – дитина потім, після карантину, купить собі цей гостинець від баби, коли магазини будуть у рівних умовах. Але цим ми також зменшуємо мобільність населення, бо дитина не піде за іграшкою під час карантину», – пояснив він.

На запитання чи нормально з погляду епідемії ВІЛ/СНІД не продавати на касі презервативи Ляшко відповів: 

«Презервативи продаються в аптеках. Покажіть мені цього супергіганта, будь ласка, який три тижні карантину ходить щодня купувати презервативи».

«Насправді презервативи належать, як до засобів особистої гігієни, так і до виробів медичного призначення, під час карантину їх спокійно можна продавати в тому числі і на касі в супермаркетах. Заборони не існує», – додав він. 

Читати також: Нас знову буде 52 мільйони: під час локдауну заборонили продавати нацюцюрники.

 

Джерело: Лівий Берег
Telegram Channel