Буковинську маланку планують внести до списку ЮНЕСКО - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Буковинську маланку планують внести до списку ЮНЕСКО

Подібної Маланки в інших регіонах України немає.

Фото Maxym Kozmenko зі сторінки Чернівецької ОДА у Facebook.

Буковинську маланку планують внести до списку ЮНЕСКО

Почали готувати документи, щоб внести традицію маланкування до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Наразі маланка входить до регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Далі вона має потрапити до аналогічного Національного реєстру. І лише потім документи подадуть до ЮНЕСКО, повідомляє Чернівецька ОДА.

Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області. Їх об’єднує спільна ідея – прийти у новоліття, позбувшись усього злого.

Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області.

Однак у різних частинах області дійство має відмінне втілення. Це, зокрема, Вашківська переберія, Красноїльська маланка із ведмедями, театралізована Суховерхівська маланка, драматична Горбівська маланка, хореографічна маланка у Костичанах, Бесарабська маланка зі дзвонами у Кельменецькому районі.

Загалом до списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено традицію Петриківського розпису, козацькі пісні Дніпропетровщини та косівську мальовану кераміку.